Zakup domku mobilnego

Dom jest dla każdego miejscem, gdzie czuje się bezpiecznie i dobrze. Bez względu czy jest to dom całoroczny czy letniskowy na wakacje. Jeżeli będzie przytulny i wykonany z głową, to na pewno każdy będzie do niego chętnie wracał.

Ile kosztuje mobilny domek?

domki mobilne na sprzedażDomki letniskowe są przeważnie znacznie mniejsze od jednorodzinnych i co najważniejsze nie są piętrowe. Głównie wynika to z odrębnych przepisów budowlanych, które regulują formę ich projektów. Przeważnie wybieramy domki wykonane z drewna i z betonowymi fundamentami, ale są one dość kosztowne, dlatego niektórzy klienci szukają tańszych rozwiązań. Idealnym pomysłem może być domek mobilny, który w całości jest wykonany w hali produkcyjnej. Wielu producentów oferuje gotowe domki mobilne na sprzedaż, które można postawić w dowolnym miejscu. Jednak umożliwiają także klientom wykonanie takiego domu zgodnie z ich wymaganiami. Sam kształt i sposób wykonanie obiektu zawsze pozostaje taki sam, ale może się zmienić kolor elewacji, wygląd okien i okiennic, kolor dachówek czy przede wszystkim wyposażenie. Wewnątrz domku może się znajdować jedno duże pomieszczenie podzielona na kilka mniejszych za pomocą ścianek działowych lub meblościanek. Jednak przeważnie klienci wybierają klasyczny salon z aneksem kuchennym, oddzielną sypialnię i łazienkę. Co najważniejsze – domek jest konstruowany w taki sposób, aby zagospodarować w nim każdy metr kwadratowy, dzięki czemu jest bardzo funkcjonalny. Z powodzeniem mogą w nim mieszkać trzy lub nawet cztery osoby.

Jeżeli chodzi o koszt domku mobilnego, to przeważnie podstawowy wariant kosztuje około pięćdziesięciu tysięcy złotych, ale ostateczna cena zawsze jest ustalana indywidualnie, ponieważ zawsze zachodzą jakieś zmiany w projekcie. Im bogatsze wyposażenie i więcej dodatków, tym wyższa cena.