Jaki typ akumulatora jest najwytrzymalszy?

 

Wyruszając w dłuższą podróż, niezależnie czy łodzią, czy samochodem, czy na przykład kamperem, należy pamiętać o konieczności zapewniania sobie odpowiedniego źródła zasilania. Ważne, by wybrany sposób zasilania był odporny na bardzo trudne warunki, związane z podróżą na dłuższe odległości. Chodzi tutaj o odporność na wstrząsy, czy też szybko zmieniającą się temperaturę.

Główne zalety akumulatorów żelowych

akumulator żelowy 12v 100ahWybierając się w dłuższą podróż, należy pamiętać o zapewnianiu sobie i swojemu pojazdowi odpowiedniego i pewnego źródła zasilania Jest to szczególnie ważne w czasie, gdy planujemy podróż łodzią, kamperem, czy dłuższą podróż samochodem. W warunkach dłuższej podróży, standardowy akumulator elektrolitowy może się okazać wyjątków zawodny. Przez to możemy być narażeni na nagłą utratę zasobów energii, przez co nie będzie mieli dostępu do oświetlenia, czy na przykład nie będą mogły być zasilane systemy nawigacyjne w naszej Łodzi. Dlatego też, planując dłuższą podróż, warto zaopatrzyć się w akumulator żelowy 12v 100ah. Ten typ akumulatora, dzięki zupełnie innej technologii wykonania, jest całkowicie odporny między innymi na nagle zmiany temperatury, wstrząsy, może być także ustawiany praktycznie dowolnej podróży. Co więcej, praktycznie nie jest możliwe, aby ten typ akumulatora po prostu się rozlał. Wszystko dzięki temu, że akumulator ten nie jest wypełniony elektrolitem płynnym, ale takim w formie żelu. Rozwiązuje to wszystkie problemy związane z eksploatacją wszelkiego rodzaju akumulatorów elektrolitowych.

Planując dłuższą podróż łodzią, kamperem, samochodem czy innym środkiem transportu należy pamiętać o odpowiednim źródle zasilania. W przypadku tych środków lokomocji, źródłem zasilania jest w nich najczęściej akumulator. Warto zmienić jednak awaryjne akumulatory elektrolitowe, na ich bardziej stabilne odpowiedniki.