Kiedy warto wybrać rusztowanie aluminiowe?

 

Prace budowlane na większych wysokościach wymagają zastosowania odpowiedniego sprzętu. Nie od dziś wiemy jak ważne w każdym zakładzie zajmującym się branżą budowlaną są rusztowania. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii pojawiły się rozwiązania, które zwiększają komfort podczas przeprowadzanych prac i czynią je znacznie bezpieczniejszymi. 

Zalety rusztowań aluminiowych

rusztowanie aluminioweDo produkcji rusztowań wykorzystywane są różnego rodzaju materiały. W przeszłości mogliśmy się spotkać najczęściej z drewnem, dziś jednak odchodzi ono w zapomnienie. Prym wiodą z kolei znacznie bardziej wytrzymałe materiały takie jak chociażby aluminium. To właśnie ono jest najczęściej wykorzystywane niezależnie od tego z jakim rodzajem rusztowania mamy do czynienia. W zależności bowiem od charakterystyki przeprowadzanych prac mogą one przybierać różne kształty i wielkości. Co jednak sprawia, że to właśnie aluminium wiedzie prym w tego rodzaju produktach? Z pewnością jest to materiał znacznie bardziej podatny na formowania od drewna. Bez problemu możemy łączyć poszczególne elementy i kondygnacje przez co możemy osiągnąć niemal dowolną wysokość konstrukcji. Aluminium w przeciwieństwie do drewna jest materiałem niepalnym co znacząco wpływa na kwestie związane z bezpieczeństwem. W tym miejscu warto również wspomnieć o nietoksycznym działaniu aluminium. Poprzez lakierowanie czy anodowanie możemy dodatkowo zwiększyć funkcjonalność całej aluminiowej konstrukcji. Jako że rusztowanie aluminiowe cieszą się ogromną popularnością nie powinniśmy mieć najmniejszych problemów z ich zakupem. Są dostępne niemal w każdym sklepie oferującym sprzęt dla firm budowlanych.

Rusztowania aluminiowe mają jeszcze jedną, niezwykle istotną przewagę nad innymi rodzajami rusztowań. Ze względu na właściwości aluminium całość konstrukcji jest na tyle lekka, że możemy ją bez najmniejszych problemów przetransportować w dowolne miejsce.