Zalety wałków poliamidowych

Poliamid należy do jednych z częściej używanych tworzyw w produkcji. Cechuje się on bardzo pożądanymi właściwościami, na przykład wysoka odpornością. Dlatego też to właśnie z poliamidu tworzy się wiele części mechanicznych stosowanych później w samochodach i maszynach produkcyjnych.

Gdzie stosuje się wałki z poliamidu?

wałki poliamidoweTworzywa konstrukcyjne, zwane również technicznymi to bardzo zróżnicowana grupa, w skald której wchodzi wiele różnych materiałów. Jednym z popularniejszych jednak tego typu tworzyw jest niewątpliwe poliamid który ma bardzo wiele zastosowań w produkcji i przemyśle. Co ciekawe nie jest on wykorzystywany i przetwarzany w swojej naturalnej postaci, ale w formie półproduktów, takich jak wałki poliamidowe. Przetwarzanie poliamidu w takiej formie jest znacznie prostsze, szczególnie biorąc po uwagę to, że z poliamidu najczęściej wytwarza się części mechaniczne do samochodów i maszyn, takie jak tuleje, czy tez koła pasowe. Warto dodać, że poliamid wykorzystują zarówno producenci oryginalnych części tego typu, jak również zamienników. Poliamid mimo bardzo niskiej ceny zakupu ma jednocześnie bardzo pożądane w produkcji właściwości. Jest on wiec surowcem bardzo odpornym, przez co znalazł dla siebie tak wiele zastosowań w branży maszynowej. Co więcej, jest on nie tylko odporny na uderzenia, ale także obciążenia związane z kontaktem z wysokimi  temperaturami czy też rozgrzanym smarem czy też olejem. Właśnie dlatego wałki poliamidowe są najczęściej używane w branży motoryzacyjnej, a także na przykład w przemyśle maszynowym.

Tworzywa, które są wykorzystywane w produkcji, muszą się wyróżniać przede wszystkim wytrzymałością.  Taki właśnie jest poliamid, który jest bardzo popularnym surowcem tego typu. Zazwyczaj wykorzystuje się go po przetworzeniu na półprodukty, na przykład wałki.