Ile kosztują derki dla koni?

Sprzęt jeździecki można podzielić na ten niezbędny oraz dodatkowy. Derki należą do drugiego z nich, choć nie da się ukryć, że dla wielu jeźdźców stanowią wręcz obowiązkowy asortyment, aby zapewnić zwierzęciu odpowiedni komfort, a przy tym zadbać o jego zdrowie i bezpieczeństwo. Nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na zakup derek, gdyż w zależności od wybranego rodzaju te mogą kosztować naprawdę sporo.

Średnia cena poszczególnych derek

derka dla koniaZ derek korzystają głównie doświadczeni jeźdźcy. Tego typu okrycie bardzo często znajduje się również na wyposażeniu trenerów, którzy przygotowują początkujących jeźdźców, a także zajmują się opieką nad zwierzętami. Są jednak produkty, w które może zaopatrzyć się nawet osoba stawiająca pierwsze kroki w kierunku jazdy konnej. Dostępnych na rynku jest kilka typów derek – ich cena może być przez to inna. Wyróżnia się między innymi derki osuszające, które zakupić można za około 60-150 złotych, treningowe, których cena waha się między 70 a 200 złotych, a także stajenne, za które będzie trzeba zapłacić średnio 100-200 złotych. W sklepach dostępne są również derki padokowe, których cena jest podobna – około 100-200 złotych. Derka dla konia na zimę może kosztować 100-300 złotych, w zależności od grubości materiału. Jedne z tańszych derek to te siatkowe, których cena raczej nie przekracza 100 złotych, natomiast najdroższe to produkty magnetyczne, których cena wynosi średnio 800-3000 złotych.

Produkty wykonane z cieńszych, mniej solidnych materiałów będą kosztowały mniej i zapewnią wyłącznie podstawową (lub nawet niepełną) ochronę dla zwierzęcia. Inwestując nieco więcej, można otrzymać produkty, które nie tylko maksymalnie obniżą ryzyko powstania chorób, ale także zadbają o komfort konia, jego zdrowie i bezpieczeństwo.