Poduszka dla dziecka

Narodziny dziecka to wywrócenie świata rodziców do góry nogami. Rodzice chcą dla swojego nowonarodzonego dziecka jak najlepiej. Dbają by niczego mu nie brakowało. Najlepsze ubranka, by zapewnić komfort i zachowanie ciepła ciała bez alergii, po dbanie o jego zdrowie.

Jak dbać o płaską główkę dziecka?

poduszka na płaską główkęNiekiedy zdarza się, że dziecko podczas snu przyjmuje taką samą pozycję szczególnie podczas trzech pierwszych miesięcy swojego życia. Długotrwałe leżenie i nacisk głowy na materac powoduje, że kształt czaszki może ulec zmianie. Spanie na plecach, która zapobiega nagłej śmierci łóżeczkowej także może prowadzić do syndromu płaskiej główki. Czasem w czasie porodu mogą pojawić się problemy, że dziecko nie może przedostać się przez kanał rodny i wtedy kości czaszki mogą ulec zniekształceniu. Także nieprawidłowe ułożenie głowy w łonie matki może prowadzić do tego, ze niemowlę będzie przechylało głowę tylko na jedną stronę. Kolejnym powodem zniekształcenia głowy dziecka jest długotrwałe leżenie w fotelikach samochodowych lub leżaczkach. Kiedy rodzice zauważą płaskie miejsce na główce powinni skonsultować się z lekarzem. Wczesne zdiagnozowanie syndromu płaskiej głowy jest najważniejsze. Aby zniwelować płaskie miejsca na głowie można zastosować kilka produktów i fizjoterapię. Z produktów zapobiegających pogłębianie się zniekształceń jest poduszka na płaską główkę. Używanie takiej poduszki minimalizuje nacisk bez konieczności zmieniania pozycji. Oznacza to, że dziecko może mieć ciągły sen, a rodzice mogą przestać się martwić czy dziecko śpi w bezpiecznej pozycji.

 Podsumowując, w przypadku syndromu płaskiej główki dziecka należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem i zastosować się do wszelkich zaleceń: kładzenie na brzuszku, fizjoterapia i zastosowanie poduszek na płaską główkę. Zastosowanie się do zaleceń pozwoli na niepogłębianie wady i wyeliminowanie problemu.