Etapy produkcji animacji

Tematyka związana ze światem rozrywki filmowej jest bardzo rozległa. Jedyne co łączy wszystkich pracowników trudniących się projektami 2D, 3D oraz innymi etapami produkcyjnymi to planowanie. Jest ono najważniejszym i najbardziej czasochłonnym etapem produkowania animacji, ponieważ bez tego produkcja ta może nie wyjść najlepszej jakości.

Najlepsze postępowanie przy tworzeniu animacji

produkcja animacjiWielu z nas, a w szczególności osoby, które nie są w branży animacji albo dopiero zaczynają swoją pracę, uważa, że produkcja animacji to bardzo prosty proces. Oczywiście, nie jest to do końca kłamstwem, ponieważ odpowiednio przygotowując się do wykonania swojej części pracy możemy sprawić, aby taki był. Jeśli jednak tego nie zrobimy może okazać się, że nasza praca nie podoba się nikomu i musimy zacząć od początku. Warto więc dowiedzieć się jak wygląda postępowanie typowego animatora. Przede wszystkim planuje. To bardzo czasochłonny proces, jednak dzięki niemu animacja będzie bardziej naturalna i ciekawa dla widza. Dlatego planuje się przejścia miedzy klatkami kluczowymi, rozrysowuje się szybkie storyboardy, a także podkłada je pod podkład dźwiękowy, aby upewnić się, że wszystko do siebie pasuje. Dopiero kiedy uważamy, że nasza praca jest w porządku możemy zabrać się za animowanie, które oprzemy na kolejnych referencjach i bardzo dużym skupieniu, w szczególności tworząc postacie ludzkie i zwierzęce.

Jeśli interesuje nas praca animatora musimy wiedzieć, że to zawód polegający na licznych godzinach planowania, szukania referencji oraz tworzenia krótkich i prostych rysunków poglądowych. Oczywiście, animator animuje, ale musi mieć solidny podkład pod to, co tworzy, aby jego praca była najlepszej jakości. Wtedy animacje przykuwają zainteresowanie widza.