Skuteczna polimeryzacja podłóg

W domach, zakładach  pracy, szkołach czy szpitalach, najczęściej użytkowaną powierzchnią są podłogi, po których codzienne chodzimy. W związku z czym są one szczególnie narażone na zniszczenia i trzeba o nie odpowiednio dbać.

Kto się decyduje na polimeryzację podłogi?

polimeryzacja podłógPrzede wszystkim trzeba wyjaśnić na czym polega tajemnicze sformułowanie polimeryzacji, ponieważ z pewnością wiele osób kompletnie nie wie na czym polega ten zabieg. Polimeryzacja, inaczej nazywana akrylowaniem, jest zabiegiem wykonywanym na podłogach w celu zabezpieczenia ich przed uszkodzeniami. Polimeryzacja podłóg polega na nałożeniu na nią warstwy specjalnego środka chemicznego, który po wyschnięciu tworzy na jej powierzchni twardą powłokę. Proces ten przebiega wieloetapowo i wymaga użycia odpowiednich sprzętów i środków. Skuteczna polimeryzacja składa się z trzech etapów, które łącznie dają doskonały efekt końcowy. Pierwszy polega na dokładnym czyszczeniu i usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń na sucho i na mokro. Później na posadzkę nakłada się warstwę polimerową, która musi samoczynnie wyschnąć, aby utworzyć niemalże niezniszczalną powłokę. Ostatni etap jest związany z odpowiednią pielęgnacją, która podtrzymuje efekt polimeryzacji i go skutecznie przedłuża. Tego typu zabieg bardzo często jest wykonywany w szkołach, szpitalach czy galeriach handlowych, ale coraz częściej decydują się na nią klienci indywidualni. Jej wykonaniem zajmują się profesjonaliści, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

Po wykonaniu zabiegu polimeryzacji, podłoga staje się antypoślizgową powierzchnią, która jest odporna na zabrudzenia. Dzięki temu nie powstają na jej powierzchni szczeliny, w których mogą się gromadzić bakterie i zanieczyszczenia. Ponadto staje się ona wodoodporna.