Zdrowe bułki bezglutenowe

 

Sporo osób nie wyobraża sobie śniadania bez świeżego pieczywa, które można zjeść z twarożkiem, pastą warzywną czy wędliną. Taki posiłek z pewnością dostarczy nam sporo kalorii, ale też dobrze, żeby zawierał w sobie także witaminy.

Z czym są bułeczki bezglutenowe?

bułki bezglutenoweWiększość z nas wybierając pieczywo, decyduje się na zakup chleba, ponieważ jest on bardziej ekonomiczny. Klasyczny bochenek chleba waży około siedemset pięćdziesiąt a dziewięćset gramów, za które trzeba zapłacić około trzy – cztery złote. W przypadku bułek, ważą one zaledwie sto pięćdziesiąt – dwieście gramów i mogą kosztować od pięćdziesięciu groszy do nawet półtora złotego. Jednakże wiele osób lubi jeść bułki ze względu na ich wielkość na raz. Można kupować najtańsze kajzerki lub sztangle z mąki pszennej, albo bułki bezglutenowe z wartościowych gatunków mąk. Może to być mąka jaglana, kukurydziana, gryczana czy owsiana. Takie bułeczki na pewno zasmakują każdemu, kto jest przyzwyczajony co spożywania pieczywa. Są one bardzo smaczne, kruche i pięknie pachną, a na dodatek mają w środku lub na zewnątrz sporo pestek dyni, słonecznika lub nasion sezamu. Cena takiej bułki jest nieco wyższa niż zwykłej pszennej, ale nie brakuje klientów na właśnie taki rodzaj wypieku. Bułki świetnie się nadają na drugie śniadanie do pracy czy szkoły i na pewno zachęcą dzieci do zjedzenie posiłku przygotowanego przez rodziców. Bezglutenowe bułki można też samodzielnie przygotować, ponieważ nie jest to trudne zadanie. W sieci na pewno znajdziemy sporo przepisów.

Z pewnością bułki z mąki bezglutenowej są znacznie bardziej zdrowe niż ich odpowiedniki z mąki pszennej. Często mają niższy indeks glikemiczny, przez co mogą być spożywane przez osoby chore nie tylko na celiakię, ale również na cukrzycę.