Kupiłem najlepsze świetlówki do mojego morskiego akwarium

Akwarystyką w wersji hobbystycznej zajmuję się dopiero od kilku dni. Ale za to zacząłem z przytupem, bo wydałem dwadzieścia tysięcy złotych na ogromne i piękne morskie akwarium. A to i tak bardzo niska cena, bo widziałem propozycje takich domowych oceanów za niewiele mniej niż pięćdziesiąt tysięcy. Moja rola ograniczyła się jedynie do kupienia specjalnego oświetlenia.

Świetlówka LED sterowana smartfonem

świetlówki do akwarium morskiegoJako, że zrobiono mi w domu naprawdę przepiękne akwarium morskie za naprawdę rozsądne pieniądze to postanowiłem, że na zakupie świetlówki nie będę oszczędzał. Bo jeśli akwarium ma imitować morze lub ocean to musi mieć oświetlenie o odpowiednim kolorze, nasyceniu i ciepłocie barw. Tego nie osiągnie się kupując zwykłą świetlówkę za kilkadziesiąt złotych. Firma wykonująca instalację akwarium na razie zrobiła u mnie takie techniczne oświetlenie, ale to dlatego, że miałem sobie właśnie zamówić takie w pełni profesjonalne świetlówki do akwarium morskiego. Znalazłem w internecie świetlówki LED, których barwą światła można sterować za pomocą telefonu. Świetlówka emituje idealną barwę oceanu, ale można też skorzystać z efektów specjalnych podkreślających piękny wygląd imitacji rafy koralowej. Za takie profesjonalne oświetlenie do akwarium musiałem zapłacić półtora tysiąca złotych. Teraz, kiedy jest ono już zamontowane to mogę powiedzieć, że taki niesamowity efekt świetlny wart jest każdych pieniędzy.

Dobrej jakości świetlówka ma znaczenie nie tylko estetyczne i wizualne. Rybom morskim potrzebne jest światło, które w swojej barwie będzie jak najbardziej zbliżone do naturalnego światła dziennego. Dlatego właśnie zdecydowałem się na zakup jednego z najlepszych urządzeń dostępnych na rynku. Świetlówka pomaga moim organizmom morskim prawidłowo funkcjonować.