Praktyczny zlew z dwoma komorami

 

Nie każdy posiada w kuchni zmywarkę, która znacznie ogranicza czas spędzony w kuchni. Przeważnie mycie naczyń odbywa się w zlewozmywaku, który służy także do mycia rąk przed i w trakcie przygotowywania posiłku czy do oczyszczania żywności.

Jakie są rodzaje zlewozmywaków?

zlewozmywak dwukomorowy granitowyJeżeli mało spędzamy czasu w kuchni i częściej kupujemy jedzenie na mieście ni gotujemy w domu, to lepiej się sprawdzi zlew jednokomorowy, bo zajmuje niewiele miejsca. Zlewozmywak dwukomorowy granitowy będzie idealny do kuchni dużej rodziny, gdzie każdego dnia myje się w nim mnóstwo naczyń i produktów spożywczych. Mając dwie komory do dyspozycji, w jednej można naczynia myć, a w drugiej odkładać do wyschnięcia, albo wybrać model zlewozmywaka z dodatkowym ociekaczem po jednej lub obu stronach. W sprzedaży najczęściej można spotkać zlew wykonany ze stali nierdzewnej, tworzywa sztucznego, ceramiki lub granitu. Jedynie ostatni model charakteryzuje się dużą wytrzymałością, odpornością na zarysowania, uderzenia i różnice temperatur. Jest wykonany są w osiemdziesięciu procentach z naturalnego kruszcu granitowego, który stanowi barwiony piasek kwarcowy, dostępny w kilku kolorach. Natomiast pozostałe dwadzieścia procent stanowią żywice akrylowe lub poliestrowe. Zlewy kamionkowe mają gładką powierzchnię, dzięki zawartości minerałów. Można je montować na blacie lub pod blatem kuchennym oraz znajdziemy modele, które służą do podwieszanego montażu. Zlewozmywaki z granitu mogą mieć jedynie kolor biały, szary, czarny lub beżowy.

W sklepach z wyposażeniem kuchni znajdują się wszystkie rodzaje zlewozmywaków, które będą pasowały do każdej kuchni. Granitowe modele są na tyle uniwersalne, a zarazem klasyczne i eleganckie, że sprawdzą się w nowoczesnych i standardowych kuchniach.