Komputery do wirtualnej rzeczywistości

 

Odwiedzając markety z elektroniką można zauważyć jak dużo komputerów obecnie pojawia się w sprzedaży. Branża IT rozwija się w bardzo szybkim tempie przez co zakup komputera może stanowić spory problem. Chodzi o to, że komputerów jest tak dużo, że trzeba mieć odpowiednią wiedzę by zakupić właściwy sprzęt. Szczególnie ważne jest to w przypadku graczy.

Nowoczesne komputery do VR

jaki komputer do vrGry komputerowe od jakiegoś czasu zaczęły wchodzić na nieco wyższy level. Chodzi o to, że jeszcze do niedawna mieliśmy do czynienia z prostymi grami 2D. Z czasem zaczęto tworzyć gry w trzech wymiarach a obecnie możliwe jest granie w taki sposób, że czujemy się jakbyśmy byli na miejscu bohaterów. Takie możliwości dają nam gogle VR. Żeby można było korzystać z takich urządzeń to konieczne jest posiadanie odpowiedniego komputera, który będzie z nimi współpracował. Mnóstwo osób zaczęło ostatnimi czasy zadawać pytania jaki komputer do VR wybrać. Otóż w wielu przypadkach lepszym wyborem jest składanie komputera niż kupno tego co oferuje producent. Jednym z najważniejszych podzespołów jest oczywiście procesor. W przypadku uruchamiania gier wirtualnej rzeczywistości procesor musi być przynajmniej czterordzeniowy i o taktowaniu nie mniejszym niż 2,8Ghz. Bardzo ważne jest również to by nasz komputer posiadał zamontowaną dużą ilość pamięci RAM. Najlepiej by nie było to mniej niż 8GB bo zapewni to płynność działania gier.

Komputery przeznaczone do uruchamiania wirtualnej rzeczywistości muszą również posiadać nowoczesne karty graficzne. Pamięć współdzielona zamontowana na tych kartach nie powinna być mniejsza niż 2GB. Dobrym pomysłem może być zainwestowanie w droższą kartę graficzną ponieważ dzięki temu będziemy mieć pewność, że działać nam będą wszystkie najnowsze gry.