Firmy w Warszawie zajmujące się ozonowaniem pomieszczeń

Jest jednym ze skutecznych sposobów dezynfekcji. Stosuje się je m. in. w celu usunięcia chorobotwórczych grzybów, które mogą pojawić się w naszych domach z powodu nadmiernej wilgoci. Dzięki niemu możliwe jest też pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Jego działanie na drobnoustroje zostało potwierdzone naukowo. Nie wymaga zastosowania szkodliwych dla zdrowia środków chemicznych, które mogą przez dłuższy czas utrzymywać się w powietrzu oraz na odkażanych powierzchniach.

Warszawskie firmy oferują dezynfekcję ozonem

ozonowanie warszawaJest to metoda, w której nie wykorzystuje się środków chemicznych. Substancją czynna jest jedynie ozon wytwarzany przez przeznaczone do tego urządzenie. Jeśli chodzi o ozonowanie Warszawa jest miejscem, w którym znajdziemy wiele firm je oferujących. Dzięki skorzystaniu z profesjonalnych usług mamy pewność, że ozonowanie będzie wykonane prawidłowo. Aktywny tlen, bo tak też nazywany jest ozon, od wielu lat stosowany jest m. in. do dezynfekcji wody, dzięki czemu możliwe było ograniczenie wykorzystywania w tym celu wpływającego na smak kranówki chloru. Ozonowanie jest jedną z najlepszych metod dezynfekcji budynków użyteczności publicznej np. szkół, przedszkoli i żłobków, lokali gastronomicznych oraz prywatnych mieszkań i domów. Ozon wykazuje silne działanie niszczące na bakterie, wirusy i inne drobnoustroje, co zostało potwierdzone wieloma badaniami naukowymi. Z tego względu jest powszechnie stosowany w przypadku konieczności odkażenia np. szpitali.

Najczęściej stosuje się je w celu usunięcia z mieszkań zagrzybienia oraz nieprzyjemnych zapachów różnego pochodzenia, jednak obecnie częściej stosowane jest w celu pozbycia się niebezpiecznego dla zdrowia wirusa. Warto pamiętać, że choć niszczy chorobotwórcze drobnoustroje, nie powinien być stosowany przez osoby, które nie mają doświadczenia w przeprowadzaniu dezynfekcji, bo zbyt duże stężenie ozonu może spowodować poważne problemy zdrowotne.