Wszechstronność masła shea nierafinowanego ekologicznego

Nastała moda na bycie eko. I bardzo słusznie. Wielu z nas szuka ekologicznych i naturalnych kosmetyków. Powoli odrzucamy konwencjonalne kosmetyki które mają w swoich składach wiele agresywnych substancji drażniących i wysuszających które działają niekorzystnie na naszą skórę. 

Zalety masła shea nierafinowanego ekologicznego

masło shea nierafinowane ekologiczneObserwujemy obecnie w kosmetyce powrót do korzeni i szukanie tradycyjnych, naturalnych i ekologicznych produktów które będą mogły zastąpić nasze konwencjonalne kosmetyki. Coraz częściej czytamy składy takich kosmetyków, zwracamy uwagę na to czy kosmetyk był testowany na zwierzętach oraz to czy jest wegański. Do takich kosmetyków które w naturalny sposób wpłyną korzystnie na naszą skórę jest masło shea. Takie masło shea nierafinowane ekologiczne sprawdza się zarówno w kosmetyce jak i gastronomii. W kosmetyce stosowane jest jako dodatek do balsamów, kremów, można je stosować jako samodzielny krem pod oczy, balsam do ust, maseczka lub serum na końcówki włosów. Jest to olej, który jest wydobywany z drzewa Masłosz Parka. Pochodzi ono z afryki. Ma on konsystencję stałą, jednak pod wpływem ciepła np. dłoni przybiera on postać płynną. Doskonale nawilża, łagodzi podrażnienia skóry, regeneruje naskórek, zabezpiecza włosy przed czynnikami atmosferycznymi, zawiera sporą dawkę witamin A oraz E co sprawia, że chroni skórę przed zbyt szybkim starzeniem się, korzystnie wpływa na gojenie się ran i zadrapań, chroni naszą skórę przed czynnikami atmosferycznymi takimi jak wiatr czy mróz. Warto mieć masło shea w swojej łazience ponieważ jest to kosmetyk niezwykle wszechstronny. Mogą go stosować niemalże wszyscy. 

Do naturalnych produktów które sprawdzą się w naszej kosmetyczce zaliczyć możemy masło shea. Jest to olej, który ma wiele dobroczynnych właściwości. Łagodzi on podrażnienia skóry, opóźnia procesy starzenia, zabezpiecza skórę i włosy przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Jest to uniwersalny produkt który każdy powinien mieć w swojej łazience.