Warsztaty kulinarne dla dzieci

Bardzo dbam o to, żeby moja rodzina dobrze się odżywiała. Żadne z moich dzieci do drugiego roku życia nie jadło słodyczy, dzięki czemu teraz nie rzucają się na nie jak szaleni, potrafią zjeść kilka cukierków i się nimi najeść. Nie potrzebują zjadać całej paczki. Niestety nie wszystko idzie tak, jak bym chciała i niestety lubią czasem zjeść coś niezdrowego. Poza tym wybierają jasne pieczywo zamiast ciemnego, lubią frytki i parówki, jak każde chyba dziecko.

Dziecięce warsztaty z gotowania

dzieci - warsztaty kulinarne w krakowieDlatego kiedy wpadła mi w oczy informacja o warsztatach z gotowania dla dzieci, pomyślałam, że z chęcią zapisałabym moje dzieci na coś takiego, aby nauczyły się dobrze gotować i dobrze odżywiać, bo moim zdaniem jedno z drugim się łączy. Zapisałam je i do razu poinformowałam moje dzieci – warsztaty kulinarne w Krakowie odbywają się w najbliższy weekend, dlatego chciałam, aby sobie nic na ten czas nie zaplanowały. Dzieci bardzo się ucieszyły, bo właściwie lubią gotować i na pewno takie warsztaty będą dla nich ciekawe. Na warsztatach dzieci dowiedzą się o tym, jak przygotować mało skomplikowany zdrowy posiłek, a także jak jeść, żeby być zdrowym. Na pewno odświeżą sobie piramidę żywienia i na pewno przynajmniej przez jakiś czas nieco mniej chętnie będą podchodzić do słodyczy. Udział w takich warsztatach to same korzyści.

Zapisanie dzieci na warsztaty kulinarne to świetny pomysł. Można połączyć przyjemne z pożytecznym – miło spędzić czas, ale również pomóc dzieciom w nauce i gotowania i przy okazji przemycić jakieś treści na temat zdrowego odżywiania się. Naprawdę warto z takiej okazji skorzystać, tym bardziej, że cena warsztatów jest bardzo niewygórowana. Dzieci będą z cała pewnością zachwycone udziałem w warsztatach i przygotują nam jakiś smaczny posiłek.