Właściwości stali Duplex

W dzisiejszych czasach produkcja różnego rodzaju maszyn nie jest prosta. Należy skupić się na najmniejszych szczegółach i przede wszystkim korzystać z materiałów, które są trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Wiele firm używa między innymi stali, która sprawdza się niemal wszędzie i przede wszystkim jest łatwo dostępna.

Zalety stali nierdzewnej

stal duplexObecnie na rynku wyróżnia się różne gatunki stali. Dzięki temu, że jest ich tak dużo bez problemu można dopasować je do swoich wymagań. Oczywiście przed kupnem danego produktu, należy zapoznać się z jego właściwościami. W ten sposób będzie się pewny, że sprawdzi się w danych warunkach. Wiele firm korzysta ze stali Duplex. Właśnie dzięki jej licznym właściwościom. Przede wszystkim wyróżnia się dużą odpornością na korozję, głównie międzykrystaliczną, ale również ogólną, naprężeniową, a także wżerową. Charakteryzuje się także wytrzymałością na rozciąganie. Przy jej zakupie warto zwrócić uwagę na jej plastyczność. Wszystkie parametry z reguły są podane lub można uzyskać je u producenta. Stal Duplex wyróżnia się dodatkowo dobrą ciągliwością w stanie przesyconym, ale również po spawaniu. Nie można także pominąć sprawdzenia twardości tego materiału. Jest ona o wiele wyższa od stali austenitycznych. Co więcej, jest to oczywiście związane z większą wytrzymałością tzw. struktury dwufazowej. Dzięki temu gatunek ten jest odporny na zużycie ścierne, a także na erozje. Te wszystkie właściwości pozwalają na używanie go między innymi w odsalaniu wody, czy też tworzeniu różnych części do maszyn.

Stal Duplex ma bardzo dużo właściwości. Przed jej zakupem warto je sprawdzić, by być pewnym, że spełniają nasze wymagania. Dzięki temu będzie się również zadowolonym z rezultatów, a maszyny z niej wyprodukowane, z pewnością będą służyć przez wiele lat.