Solidny skuter elektryczny

 

Starsze osoby, dotknięte niepełnosprawnością, nie mają wystarczająco dużo sił, by napędzać klasyczne wózki inwalidzkie. Dlatego też często są uzależnione od pomocy bliskich osób, nawet w tak prozaicznych czynnościach, jak wyjście na spacer, czy zrobienie sprawunków. 

Ceny inwalidzkich skuterów elektrycznych

skuter elektryczny cenaKlasyczne wózki inwalidzkie, napędzane siłą mięśni są tańsze od elektrycznych skuterów, ale komfort ich użytkowania pozostawia bardzo wiele do życzenia. Bowiem nie są one wygodne i często wystarcza mały wybój, by osoba niepełnosprawna poczuła wielki dyskomfort. Natomiast skutery elektryczne posiadają bardzo wygodne i szerokie siedziska, dodatkowo wyposażone w pasy bezpieczeństwa, przeciwdziałające wypadnięciu z pojazdu. Nauka obsługi skutera elektrycznego również nie stanowi problemu, gdyż jest to bardzo intuicyjna kwestia, sprowadzająca się do kilku czynności. Jeżeli chcemy zakupić skuter elektryczny cena takich pojazdów jest najniższa w sklepach internetowych. Skuter jest też znacznie bardziej bezpiecznym pojazdem od klasycznych wózków inwalidzkich. Bowiem posiada elektryczne oświetlenie (z przodu i z tyłu), a pokonywanie nierówności i krawężników nie stanowi dla tych pojazdów najmniejszego problemu. Warto też wspomnieć o mocnych hamulcach, które błyskawicznie reagują nawet na lekki nacisk. Koszt skuterów elektrycznych jest dość wysoki, wszak za dobrej jakości pojazd zapłacimy około sześciu tysięcy złotych. Jednakże ten wydatek należy potraktować, jako inwestycję w bezpieczeństwo oraz komfort osoby niepełnosprawnej. Natomiast wiele sklepów oferuje je w sprzedaży ratalnej.

Osoby niepełnosprawne zasługują na to, by mieć jak najwięcej samodzielności, bowiem nikt nie lubi być zależnym od innych osób, nawet jeśli są to nasi najbliżsi. Dlatego też warto zakupić taki pojazd, wszak może on całkowicie odmienić życie osoby niepełnosprawnej.