Rolety i ich rodzaje

Planując zakup rolet okiennych, musimy zastanowić się jakich potrzebujemy. Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet i tylko od naszych upodobań zależy wybór konkretnego modelu. Zanim zakupimy rolety, zastanówmy się najpierw, czego od nich oczekujemy i bardzo dokładnie zmierzmy okno. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że roleta rzeczywiście obejmie całe okno.

Jakie rolety wybrać?

rolety okienneNa rynku pojawia się coraz więcej modeli rolet okiennych. Czasami ciężko jest nam się zdecydować. To dlatego warto znać wady i zalety każdego rodzaju rolet. Dzięki temu wybierzemy to, co najbardziej nam odpowiada. Najbardziej powszechnym typem rolet są rolety okienne ekranowe. Sprawdzą się one praktycznie wszędzie. Kupując te standardowe rolety, kierujmy się głównie jakością materiału. Dobra jakość sprawi, że będzie odporny na zabrudzenia i działanie promieni słonecznych. Jeśli komuś zależy na tym, aby rolety były nieco bardziej dekoracyjne, warto rozważyć zakup rolet rzymskich. Nie są one nawijane na rolkę, jak to ma miejsce w standardowych modelach. Rolety rzymskie zwija się falami do góry, co tworzy bardzo ciekawą dekorację. Takie rolety możemy zastosować np. w nowoczesnych, modnych mieszkaniach. Bardzo ciekawe wizualnie są także rolety plisowane, które także mogą być świetnym rozwiązaniem dekoracyjnym. Rolety plisowane możemy zastosować zarówno na oknach ściennych, jak i sufitowych. Bardzo modne są ostatnio rolety dzień i noc, dzięki którym z łatwością możemy regulować dopływ światła. Wszystko za sprawą poziomych pasów, które się na siebie nakładają. Rolety te mogą dawać podobny do żaluzji efekt. Ten typ rolet poleca się w przypadku bardzo nasłonecznionych pomieszczeń.

Modeli rolet jest naprawdę dużo, a wybór powinien zależeć od efektu, który chcemy uzyskać. Dużo zależy także od tego, czy nasz pokój jest mocno nasłoneczniony, czy nieco mniej. Kupując rolety, pamiętajmy o tym, aby dobrać odpowiedni kolor, który wpasuje się w nasze wnętrza. Oczywiście zwróćmy także uwagę na jakość materiału.