Jak wybrać najlepszą wkładkę do buta?

Większość z nas na własnej skórze miała okazję przekonać się, jak uciążliwe może być chodzenie w nowo zakupionych butach. Odciski, otarcia, pęcherze a nawet rany – oto najczęściej spotykane konsekwencje użytkowania niedopasowanego jeszcze do nogi obuwia. Jak im zaradzić, tak by każdy zakup nowej pary butów nie musiał się wiązać z niepotrzebnym cierpieniem?

Rodzaje i charakterystyka wkładek

wkładki do butówNajpopularniejszym sposobem na to, by rozchodzić obuwie bez bólu jest zastosowanie odpowiednich wkładek. Zależnie od tego, która część stopy narażona jest na zranienia, możemy zaopatrzyć się w akcesoria chroniące całą podeszwę, jej część lub samą piętę. Najszerzej spotykanym na rynku typem wkładki do butów jest ta złożona z żelowej „poduszki”. Dzięki posiadanym właściwościom, takim jak miękkość, dopasowanie do stopy oraz niekiedy chłodzenie, pozwala ona na komfortowe korzystanie z obuwia bez obaw o stan naszej skóry. W przypadku akcesoriów mających działać na obszarze całej podeszwy stopy, należy wybierać je w rozmiarze adekwatnym do tego, jaki posiada noszony przez nas but. Z kolei jeśli chodzi o wkładki żelowe na pięty lub te zapobiegające odciskom w konkretnych miejscach, można kupować je w dowolnym rozmiarze, kierując się własnymi preferencjami oraz oczekiwanym stopniem wygody. Większość akcesoriów tego typu dostępnych jest w drogeriach i aptekach, w różnych rodzajach, wielkościach oraz kształtach.

Odpowiednio dobrana wkładka skutecznie zapobiega nieprzyjemnym odczuciom płynącym z noszenia świeżo kupionego obuwia. Dzięki dużemu zróżnicowaniu asortymentu tego typu, każda osoba z pewnością znajdzie artykuł pasujący do swoich oczekiwań, niezależnie od rodzaju doskwierającego jej dyskomfortu. Bez wątpienia wkładki są jednymi z najprzydatniejszych akcesoriów, w jakie można się zaopatrzyć.