Pieskowa Skała na Szlaku Orlich Gniazd

Zwiedzenie Szlaku Orlich Gniazd może być ciekawą formą spędzenia urlopu. To z jednej strony możliwość poznania historycznej krainy razem z jej wieloma atrakcjami, w tym fantastycznymi zamkami lub pozostałościami po nich. Z drugiej strony, jeśli wybierze się na przykład wyprawę rowerową, to także sposób na aktywne spędzenie czasu.

Atrakcje wokół Pieskowej Skały

pieskowa skała - atrakcjeSzlak Orlich Gniazd to interesująca propozycja dla miłośników historii, ale nie tylko. Jest wiele miejsc, gdzie po prostu można złapać oddech w otoczeniu natury. Najważniejsze jednak są obiekty historyczne, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Podczas zwiedzania szlaku nie można pominąć Jasnej Góry, zamków w Bobolicach, Ojcowie, Ogrodzieńca czy Wawelu. Ciekawym miejscem jest także pieskowa skała – atrakcje dla siebie znajdą tam wielbiciele natury, historii, ale także spacerów. W okolicy jest sporo do obejrzenia, między innymi okazja do wędrówki po Ojcowskim Parku Narodowym. Można zobaczyć między innymi Maczugę Herkulesa albo napawać się atmosferą Doliny Prądnika. A co można zobaczyć w samym zamku? Ze względu na historię nie zachowały się historyczne wnętrza, ale na ekspozycję składają się eksponaty z krakowskiego Wawelu. Można więc zanurzyć się w sztuce, reprezentującej kilka wieków historii, są także meble czy tkaniny, nie brakuje oczywiście obrazów. Co na zewnątrz? Fortyfikacje, ogrody, baszta czy dziedziniec. Z pewnością więc jest co oglądać. Warto podkreślić, że w okolicy znajdują się parkingi, więc zmotoryzowani turyści mają gdzie zostawić samochody.

Szlak Orlich Gniazd na pewno kusi swoimi atrakcjami w każdej jego części. Już sam Zamek Pieskowa Skała to miejsce, gdzie warto spędzić trochę czasu, zarówno zwiedzając, jak i spacerując po okolicy. Będzie okazja poznać nieco historii, a także pobyć na łonie natury. Nawet jeśli za jednym razem nie uda się zobaczyć wszystkich atrakcji szlaku, to można przecież wrócić.