Idealne legowisko dla dużego psa

 

Duże psy muszą posiadać swoją przestrzeń. Trzymając je w domu konieczne staje się zapewnienie im odpowiedniego legowiska, które będzie stanowiło ogromną wygodę i gwarantować będzie zdrowy wypoczynek. Zanim będziemy mieć dużego psa w domu, już wcześniej należy się nad tym zastanowić. Warto jest przejść się po sklepach zoologicznych i obejrzeć nowoczesne materace dla psów.

Najlepszy materac dla dużego psa

legowisko dla psa materacJak wspomniano we wstępie, rzeczą oczywistą jest to, że duże psy potrzebują o wiele więcej miejsca, niż małe. Trzeba oddzielić im kawałek podłogi, na którym znajdować się będzie ich legowisko. Samo legowisko też nie może być byle jakie. Nie wystarczy koc czy kawałek gąbki. Sami nie chcielibyśmy spać na twardej podłodze, więc dla takiego psa najlepszym rozwiązaniem okaże się legowisko dla psa – materac posiadający wiele zalet. takie legowisko musi być duże. Nie może być za małe, ażeby psu nie wystawały nogi podczas snu. Musi mieć również odpowiednią grubość. Duże psy są ciężkie, a więc będą kładły nacisk na wnętrze materaca, jakim jest gąbka. Gąbka musi więc posiadać odpowiednią grubość. Najlepiej, ażeby to było powyżej dziesięciu centymetrów. Wtedy będzie w stanie utrzymać ciężar psa. Nie może być także za miękka, ponieważ pies będzie się zapadał, a legowisko się szybciej odkształci, a przecież chcemy, by starczyło ono na bardzo długie lata. Nie bez znaczenia jest również utrzymanie higieny, dlatego też polecane jest kupowanie materacy z pokrowcem odpinanym na zamek błyskawiczny, który można w każdym momencie wrzucić do pralni i wyprać.

Takie właśnie powinno być dobre legowisko dla dużego psa. materac można kupić w sklepach zoologicznych w miastach bądź za pomocą internetu. Trzeba dobrze przemyśleć tę sprawę, żeby piesek bardzo dobrze się czuł w swoim domu.