Tymczasowe ogrodzenie budowlane

 

Budowa odcinka autostrady była bardzo kłopotliwa pod względem zapewnienia bezpieczeństwa, gdyż prace posuwały się bardzo szybko. Oznaczało to konieczność przesuwania obszaru budowy co kilka dni, i odgradzaniu terenu od nowa, a to wywoływało problemy i przestoje, gdyż nasze ogrodzenia nie były przeznaczone do ciągłego przemieszczania.

Przenośne ogrodzenia do placu budowy

ogrodzenia budowlane tymczasoweZe względu na wymogi bezpieczeństwa, teren budowy musiał być jednak ciągle odgrodzony, a granice wyznaczone w widoczny sposób tak, by nie doszło do żadnej nieprzyjemnej sytuacji z osobami postronnymi, mogącymi wejść na plac. Nie mieliśmy jednak dostatecznie wielu segmentów ogrodzenia by cały teren budowy mógł zostać wyznaczony, dlatego zaopatrzyliśmy się w tym celu w ogrodzenia budowlane tymczasowe, które w przeciwieństwie do normalnego ogrodzenia konstrukcyjnego, były bardzo łatwe do przenoszenia i lekkie. Takie ogrodzenie było zazwyczaj wykonane z blachy falistej i lekkiego metalowego szkieletu, i nie wymagało praktycznie żadnego montażu oprócz postawienia segmentu ogrodzenia na miejscu. Mogło ono być dość łatwo przemieszczone nawet przez jedną osobę gdyż jeden segment ważył niewiele ponad trzydzieści kilogramów. Mimo to, segmenty mogły być łatwo spięte ze sobą w taki sposób, by ich przesunięcie nie było możliwe, i mogły być używane z powodzeniem ze zwykłym ogrodzeniem budowlanym, przytwierdzanym na stałe w gruncie.

Takie ogrodzenie było nie tylko wygodniejsze podczas prac dynamicznych, ale również i tańsze, więc koszty nawet dużych ilości segmentów nadal pozostawały bardzo niewielkie. Ogrodzenia te sprawdzały się również bardzo dobrze jako wyznacznik strefy pracowniczej, czy jako ogrodzenie magazynu narzędzi, i mogło być wykorzystywane do dowolnego celu równie dobrze.