Jakie jest zadanie balustrady balkonowej?

Decydując się na zakup odpowiedniej balustrady na nasz balkon, przede wszystkim chcemy zapewnić bezpieczeństwo dla domowników. Balustrada musi być bezpieczna, ale również funkcjonalna oraz dodatkowo atrakcyjna wizualnie. Balustrady montujemy na balkonie oraz na tarasie, ale także przy schodach w domu oraz na zewnątrz.

Pełna balustrada nierdzewna na schody

balustrady nierdzewne - krakówBalustrada, która jest pełna jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem do naszego domu. Mamy wtedy pewność, że ze schodów nie spadnie żadna osoba starsza, a zwłaszcza dzieci, które często biegają i nie zdają sobie sprawy z tego, że mogą spaść ze schodów. Balustrada pełna może zostać wymurowane z bloczków albo też z cegieł lub całkowicie wykonana z betonu. Najczęściej właściciele domów decydują się na balustrady drewniane oraz balustrady nierdzewne – Kraków jest miastem, gdzie możemy zamówić balustrady na zamówienie z dodatkowym wypełnieniem ze szkła. Na rynku znajdziemy również balustrady, które posiadają gotowe systemy, dzięki czemu montaż możemy wykonać samodzielnie. Jeżeli zależy nam na oryginalnym rozwiązaniu, to najlepiej jest zamówić taki produkt u producenta na zamówienie. Będziemy mieli wtedy pewność, że balustrada dopasowana jest idealnie do wnętrza naszego mieszkania lub do elewacji, gdy montujemy balustradę na balkonie albo tarasie. Przy wyborze odpowiednich balustrad powinniśmy również zwrócić uwagę na poręcze, ponieważ będą one najczęściej użytkowane przez domowników.

Poręcze do balustrad mogą być wykonane w różnym kształcie i najczęściej jest to kształt okrągły lub półokrągły, na którym bardzo wygodnie możemy oprzeć dłoń. Możemy do wykończenia poręczy wykorzystać elementy drewniane lub metalowe. W nowoczesnych aranżacjach bardzo często wykorzystuje się poręcze do balustrad w kształcie kwadratowym.