Wybieramy najlepszą obrożę dla psa

Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka. Zatem posiadanie czworonoga to marzenie wielu z nas. Jeśli już takiego posiadamy, warto zastanowić się nad jego bezpieczeństwem podczas spacerów. Zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z trudnym przypadkiem, który podczas wędrówek nie zachowuje się tak, jak byśmy tego oczekiwali.

Jak działają obroże półzaciskowe?

obroża półzaciskowaWybierając obrożę dla swojego psa, musimy sprawdzić kilka kwestii. Na początek doskonałym krokiem będzie zmierzenie karku psa w najszerszym miejscu. Jednak cały wybór nie polega tylko na dobraniu odpowiedniej długości paska. Bardzo istotną kwestią jest także dobranie mechanizmu zamykającego. Najpopularniejsze są zatrzaski plastikowe, wykonane wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Jeśli mamy do czynienia z rasami bardzo silnymi, warto postawić na metalowy wariant zatrzasku. Natomiast jeśli nasza przygoda z czworonogiem dopiero się zaczęła i podejmujemy próby nauczenia go sztuki poprawnego chodzenia na smyczy, dobrym wyborem będzie obroża półzaciskowa. Zawiera ona specjalny mechanizm, ułatwiający nam pracę z psiakiem. Kiedy nasz pupil podczas spaceru zaczyna zbyt mocno ciągnąć, poprzez delikatne szarpnięcie dochodzi do zaciśnięcia się obroży na psim karku, jednak tylko do momentu, jaki wcześniej ostawiliśmy. Jest to zatem w zupełności bezpieczne i nie ma podstaw do obaw o zdrowie czworonoga. Tego typu gadżet służy do pracy z psem podczas spacerów, dlatego kiedy mamy zamiar spuścić psa ze smyczy i pozwolić mu pobiegać bez kontroli, lepiej zamienić ją na tradycyjną obrożę.

Bezpieczeństwo podczas spacerów z naszymi pupilami to coś, na czym szczególnie nam zależy. Ponadto wygoda i komfort psiaka ma niemałe znaczenie. Dlatego decydujemy się na uprząż, która da nam największą pewność w tych kwestiach.