Rowery trekkingowe dla amatorów wypraw

Wiele osób chcących zacząć jeździć na rowerze zastanawia się jaki model może zakupić. Wiele osób może polubić dalekie wyjazdy ze znajomymi i rodziną w turystycznym tempie. Do takich zastosowań najlepiej nadaje się rower o charakterystyce trekkingowej. Jest on najbardziej wszechstronnym typem roweru, który zaspokoi potrzeby amatora lub średnio zaawansowanego rowerzysty. Jakie plusy posiada typowy rower trekkingowy?

Rowery trekkingowe oraz ich najważniejsze zalety

rowery trekkingowe rometRower w typie trekkingowym jest polecany osobom, które chcą mieć przy sobie najważniejsze rzeczy, potrzebne w czasie jazdy, a niekoniecznie chcą lub mogą wozić ze sobą plecak. Dzięki temu, że rower trekkingowy ma przymocowany bagażnik, jest idealnym typem jednośladu, którego możemy używać na dłuższe i krótsze wycieczki. Rowery tego typu (na przykład rowery trekkingowe Romet), posiadają opony, które mogą idealnie nadawać się do jazdy po asfalcie, jak również po mniej utwardzonych polnych i leśnych drogach. Dzięki temu jazda rowerem trekkingowym może przynosić wiele satysfakcji, a my możemy planować trasę bez zbytniego zważania na jakość nawierzchni. Rowery typu trekkingowego mogą także być wykorzystywane do tak zwane „bikepackingu”, czyli wypraw rowerowych. Ich geometria idealnie nadaje się do dłuższych wypadów, a konstrukcja umożliwia przymocowanie sakw oraz toreb rowerowych do ramy czy bagażnika. Każdy z tego typu modeli rowerów ma możliwość montażu błotników.

Rower trekkingowy to najlepszy wybór dla osoby, która chce użytkować go w każdych warunkach, oraz nie ściga się w żadnych zawodach. Trekkingowe modele rowerów to idealne narzędzia służące to przemieszczania się po ścieżkach i drogach rowerowych, a także organizowania bliższych i dalszych wypraw nawet z małymi dziećmi w foteliku rowerowym.