Zestaw kąpielowy dla niemowlaka

Młodzi rodzice, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w opiece nad małym dzieckiem, pytają najczęściej znajomych, co trzeba kupić. W sklepach znajdziemy mnóstwo artykułów dla niemowląt, ale nie wszystkie są niezbędne.

Jak wygląda zestaw kąpielowy?

zestawy kąpieloweW wyprawce dla niemowlaka, nie może zabraknąć łóżeczka, w którym będzie spać przez pierwsze lata swojego życia, wózka głębokiego i spacerówki, a także wanienki. Pediatrzy zalecają, aby codziennie kąpać małe dziecko, żeby się oswoiło z kąpielą i miało odpowiednio nawilżoną skórę. W sklepach z artykułami dla dzieci, znajdziemy specjalne zestawy kąpielowe, które zawierają wszystkie produkty i przybory potrzebne do wykapania dziecka. Najważniejszym elementem jest wanienka, do której będziemy wkładać niemowlaka. Dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Dla świeżo upieczonych rodziców najlepsza będzie wanienka anatomiczna, bo można w niej położyć dziecko dzięki wyprofilowanemu dnu. W zestawie znajduje się komplet dwóch ręczników kąpielowych, miękka gąbka do mycia ciała maluszka, oraz nożyczki z zaokrąglonymi końcami do obcinania paznokci. Po kąpieli należy skorzystać ze szczotki, lub grzebienia, które także znajdziemy w zestawach. Zestawy są dostępne z różną zawartością, bo niektóre zawierają także specjalne produkty do pielęgnacji ciała dziecka, takie jak płyny z emolientami, które dodaje się do wody. Zakup zestawu znacznie ułatwia sprawę kompletowania wyprawki, bo mamy w nim wszystko co potrzebne będzie w trakcie kąpieli.

Jedyne co można dokupić do zestawu kąpielowego, to podstawkę pod wanienkę, dzięki której będziemy mogli kąpać maluszka w każdym miejscu. Zestaw dla niemowlaka też świetnie się nadaje na prezent dla rodziców, którym dopiero co urodziło się dziecko, bo na pewno sie przyda.