Wakacje na wodzie? Dlaczego nie

Nie masz pomysłu na spędzenie urlopu, a leżenie na plaży nie do końca ci odpowiada? Jest mnóstwo innych możliwości. Przecież nikt nie powiedział, że wakacje muszą oznaczać łapanie opalenizny albo kąpiele w morzu. Warto choćby zdecydować się na aktywność fizyczną albo zwiedzanie lub odpoczynek, ale z innej perspektywy.

Wyczarteruj łódź na wakacje

czarter łodzi mazuryLetni urlop oczywiście kojarzy się z wodą, ale jeśli znudziła wam się plaża, to przecież nie musicie rezygnować z morza, jeziora czy rzeki. Warto na przykład wybrać się na kajaki. Możliwości nie brakuje, wypożyczalnie sprzętu i przystanie znajdziecie w coraz większej liczbie lokalizacji, co oznacza, że spływ stanie się ciekawą i łatwo dostępną opcją. A może wolicie spędzić czas na łodzi? Oczywiście wiadomo, że nie każdy ma łódź, jacht czy żaglówkę, ale jeśli marzycie o żeglarskiej przygodzie, to nie powinno być kłopotu. Jeśli na przykład chodzi o czarter łodzi mazury mają wiele do zaoferowania. Dzięki wypożyczeniu sprzętu będziecie mieli szanse zwiedzić Mazury z zupełnie innej perspektywy. Nawet bez patentu można wyczarterować część jachtów, oczywiście tych o najprostszej obsłudze. A potem w drogę. Oczywiście najlepiej w spokojnym tempie pokonywać kanały i jeziora, cumując w wybranych portach. Taki wyjazd z rodziną może być znakomitą i arcyciekawą przygodą dla każdego, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Niewykluczone, że dzięki temu na łodzie będziecie wracać każdego roku.

Ciekawych ofert na wakacje na pewno nie brakuje. Jeśli na przykład słońca nie chcecie łapać z powierzchni plaży, możecie to zrobić z pokładu łodzi. Przy okazji spędzicie czas z rodziną lub znajomymi, będziecie mogli podziwiać wspaniałe widoki, a po zejściu na brzeg będzie możliwość skosztowania miejscowej kuchni. Może żeglowanie stanie się waszym nowym ulubionym zajęciem.