Czym są materace rehabilitacyjne?

 

Bardzo niewielki odsetek stanowią ludzie, którzy korzystali z materaców rehabilitacyjnych. Są one zaprojektowane z myślą o osobach, które powracają do zdrowia po wypadkach, urazach i różnego rodzaju kontuzjach. To produkt szczególny i warty uwagi. 

Zakup materaca rehabilitacyjnego

materace rehabilitacyjneJeśli osoba po jakimkolwiek urazie ma się czuć komfortowo, jej łóżko musi dawać efekt tak zwanej elastyczności punktowej. Oznacza to, że każdy punkt ciała jest podparty w równym stopniu. Zastosowanie materaca rehabilitacyjnego odciąża kręgosłup oraz poprawia ukrwienie ciała, przez co sprzyja znacznie szybszej regeneracji. Bardzo ważną zaletą tego rodzaju materaców jest fakt, że są łatwe do utrzymania w czystości oraz posiadają właściwości antyalergiczne. Materace rehabilitacyjne muszą być też odpowiednio sztywne, jednak nie należy tego mylić z twardością. Ma to o tyle ważne znaczenie, ponieważ osoba poddana rekonwalescencji, większą część doby spędza w łóżku, co sprzyja odgnieceniom, odleżynom ale także zwyczajnemu dyskomfortowi. Taki materac ma także doskonałą przepuszczalność powietrza, dzięki czemu pot nie wchodzi w jego strukturę i jest odprowadzany na zewnątrz. Większość materaców uciska nasze ciało punktowo, co powoduje, że nasze ciało nie jest dostatecznie ukrwione. Natomiast w przypadku materaców rehabilitacyjnych nie mamy do czynienia z tym zjawiskiem, co skutecznie wyeliminowała, wymieniona na początku, elastyczność punktowa. To bardzo ważna cecha tego typu materaców, jeśli nawet nie najważniejsza.

Rekonwalescencja jest ciężkim okresem, jednak dzięki materacowi rehabilitacyjnemu, można ją przejść dużo łatwiej i szybciej. Koszt materaców rehabilitacyjnych jest zależny od wielu czynników, ale jest to kwota od kilkuset złotych do nawet ponad dwóch tysięcy.