Problem z wypadaniem włosów

 

Jakość naszej czupryny jest uzależniona od wielu czynników. Przede wszystkim jej wygląd determinowany jest przez geny, dietę, styl życia, czy stosowaną pielęgnację. Warto zadbać o te czynniki, na które mamy wpływ.

Jaki jest sposób na wypadające włosy?

sposoby na wypadanie włosówNie ma idealnych włosów, bo każda kobieta zmaga się z jakimiś problemami. Jedne są zbyt suche, przetłuszczają się, lub nadmiernie wypadają. Aby poprawić ich stan, potrzeba przynajmniej kilku tygodni stosowania odpowiedniej terapii żeby zobaczyć znaczną poprawę ich wyglądu. Najważniejsze jest to co jemy, bo zawarte w pożywieniu witaminy i minerały bezpośrednio wpływają na kosmki. Ważna jest też woda, gdyż włosy potrzebują nawilżenia od wewnątrz. Sposoby na wypadanie włosów mają na celu poprawę jakości skóry głowy i samych kosmków. Możemy stosować naturalne metody, polegające na domowych maseczkach i okładach ze składników znajdujących się w każdej kuchni. Dobroczynne działanie na słabe, wypadające włosy, wykazuje avocado, siemię lniane, płatki owsiane, czy jogurt naturalny. Wypadające włosy muszą być delikatnie traktowane, aby nie powodować dodatkowo ich mechanicznego wypadania, dlatego należy zrezygnować ze stylizacji szczotką i suszarką. Takich włosów też lepiej nie prostować, bo wysoką temperatura prostownicy dodatkowo je osłabi. Na wypadanie włosów mogą też wpływać przeprowadzane zabiegi chemiczne, głównie jest tu mowa o farbowaniu, któremu poddaje się niemalże każda kobieta przynajmniej raz na kilka tygodni. Przez kilka miesięcy włosy muszą się regenerować.

Jeżeli pomimo starań i stosowanych metod, włosy nadal wypadają, to konieczna jest wizyta w gabinecie trychologicznym. Lekarz od włosów dokładnie zbada skórę włosy i same kosmki oraz określi przyczynę takiego stanu i zaleci odpowiednią kurację.