Sposób nawożenia truskawek

 

Owoce każdy z nas powinien systematycznie spożywać, bo są źródłem cennych witamin. Jedne są dostępne przez cały rok w sprzedaży, a inne tylko w określonym sezonie. Truskawki należą do tych owoców, które potrzebują dużo słońca.

Kiedy należy nawozić truskawki?

nawożenie truskawekChcąc zacząć uprawiać truskawki, trzeba się zdecydować na jedną z ich odmian, gdyż różnią się one porą sadzenia. Jak każda roślina, truskawka potrzebuje dobrej gleby, z której będzie czerpać niezbędne składniki. Nawożenie truskawek jest kluczowe jeżeli chcemy cieszyć się smacznym i obfitym plonem. Konieczne jest wykonanie tego zabiegu trzy razy w roku. Najpierw przed sadzeniem rośliny musimy przygotować glebę nawożąc ją kompostownikiem, albo obornikiem, potem w czasie kiedy truskawki kwitną, a ostatni raz zaraz po zbiorach. Sadzonki truskawek mogą być wykorzystywane przez trzy do czterech lat. Po tym czasie plony są znacznie mniejsze, dlatego należy sadzonki wymienić na nowe. Skład nawozu ma duży wpływ na smak owoców, dlatego najlepiej żeby był to naturalny kompostownik, który można samemu przygotować na działce, lub w ogródku. Stosowanie obornika wymaga fachowej wiedzy dotyczącej jego stężenia i proporcji. Jednak jeśli mamy z tym problem, warto zasięgnąć nieco porad z profesjonalnych stron internetowych. Nie bez znaczenia są też różnego rodzaju forum hodowców truskawek, na których wymieniają się wszelkimi informacjami, które są pomocne w hodowli tego owocu. Jednak jedno jest pewne, truskawki dojrzewające w polskim słońcu są zdecydowanie najsmaczniejsze.

W zimie niestety nie mamy dostępu do świeżych truskawek pochodzących z polskich upraw. Jesteśmy zmuszeni jeść owoce z krajów południowych, gdyż tam są one dostępne przez cały rok. Jednak warto czekać na polską truskawkę, która wyglądem i smakiem przebija konkurencję.