Jak nosić biżuterię murano?

Ozdoby noszone na ręku, na szyi czy inne, muszą być wytworzone z odpornych, wytrzymałych materiałów jeśli chcemy, żeby były dla nas pamiątką jakiegoś wydarzenia czy wspaniałym prezentem i służyły nam przez długi okres czasu.

Zalety zakupienia biżuterii murano

biżuteria muranoPrzepiękna dzielnica Włoch, niedaleko Wenecji słynie z wyrobów z pięknego, trwałego szkła. Jest to tak zwane szkło murano, z którego powstaje biżuteria murano. Z tego szkła tworzono już w starożytnych czasach prawdziwe arcydzieła, jest to naprawdę kosztowny materiał, który wspaniale prezentuje się jako dodatek do biżuterii. Biżuteria taka, od znanych twórców wystawiana jest na pokaz tylko w niektórych muzeach na świecie, aby podziwiać ten wytwór. Jednak można jak najbardziej kupić ozdoby z jej dodatkiem. Wygląda pięknie jako oczko w pierścionkach czy dodatek do wisiorka. Wspaniale też prezentują się kolczyki z elementami tego szkła. Szkło murano dodawane jest także do wisiorków, na pewno zwiększając ich wartość cenową. Kupując taką biżuterię na pewno musimy uważać na świadectwo autentyczności, ponieważ takie szkło może być bardzo łatwo podrabiane przez oszustów. Jednak podrobione ozdoby bardzo szybko ulegają zniszczeniu a oryginały są bardzo wytrzymałe i stanowią wspaniały prezent czy pamiątkę, którą możemy podarować bliskiej nam osobie. Można dodawać ją na spokojnie do każdego rodzaju stopu i doskonale zgrywa się ona z kolorami, które sama też nadaje. Odbija delikatnie światło sprawiając wrażenie bardzo kosztownej i wyjątkowej.

Najstarsza technika produkcji takich ozdób nazywa się techniką ,,millefiori”. Wywodzi się ona oczywiście z Włoch i tam jest dalej kultywowana. Jadąc do Wenecji na pewno znajdziemy takie ozdoby, które są na sprzedaż dla przybywających tam turystów.