Stylowy salon z obrazami na ścianie

Urządzając nasze wymarzone wnętrza, dbamy o najdrobniejsze szczegóły. Chcemy, aby było wygodnie ale i ze smakiem, elegancko ale i przytulnie. Żeby uzyskać taki efekt należy dobrać odpowiednio meble, ich materiał, fakturę i oczywiście kolorystykę. To ona jest tutaj kluczowym czynnikiem. Barwy ścian, mebli, zasłon oraz dodatków powinny współgrać.

Jak dobrać obraz do salonu?

obrazy do salonuJeśli chodzi o dodatki, to najlepszym rozwiązaniem będzie dobranie ich na zasadzie akcentu w stosunku do pomieszczenia. Zatem korzystnie jest urządzić salon w kolorach bazowych, takich jak szarość, biel, czerń, beż, brąz czy granat, natomiast dodatki dobrać kontrastowo. Przykładowo, obrazy do salonu, który zaprojektowany został w odcieniach granatu oraz szarościach proponuje się dobrać z dominującym żółtym lub limonkowym kolorem. Podobnie z poduszkami. Obraz w pokoju, w przeciwieństwie do tego w sypialni, powinien być wyrazisty, intrygujący i możliwie duży. Możemy także wybrać dwie lub trzy sztuki. Tło dla nich/ niej powinna stanowić ściana gładka (bez wzorów) pozbawiona innych ozdób. Dobrym rozwiązaniem będzie także wybór kopii obrazu klasycznego, takiego jak Dama z gronostajem, Krzyk czy słynne Słoneczniki. Z mody wyszły natomiast liczne bibeloty, umieszczone zazwyczaj na kominku. Dąży się do minimalizmu, ale nie chodzi bynajmniej o nudę. Zamiast wydawać na kurzące się drobiazgi, zainwestuj w piękne obrazy na ścianę twojego salonu.

Wizerunek przyciąga uwagę gości i daje do zrozumienia, że nie bagatelizujemy sztuki urządzając mieszkanie – zapraszamy ją bowiem do naszego domu. Ponadto obrazy są ponadczasowe. Nawet, jeśli nam się znudzą, możemy zmienić ich ramy lub powiesić, zależnie od sezonu, coś innego – np. kartki świąteczne czy fotografie. Do obrazu przecież możemy zawsze wrócić.