Zwiększanie zbiorów za pomocą wapna

Rolnictwo, pomimo pozorów, to bardzo trudne i ciężkie zadanie. Często zdaje nam się, że zawodem zajmują się osoby, które nic nie potrafią, są bez szkoły, a także nie wiedzą na czym polega prawdziwa praca. Jednak, jest to bardzo mylne stwierdzenie, ponieważ jest to praca, która wymaga bardzo dużej wiedzy na temat uprawy roślin, nawożenia, a także maszyn i ich naprawy, chociaż może zdarzyć się, że maszyny oddajemy do mechanika.

Nawożenie wapna tlenkowego

wapno tlenkowe nawozoweJedną, z podstawowych czynności, którą należy wykonać tuż po zakończeniu żniw, jest to rozsiewanie wapna, które jest bardzo ważną częścią prawidłowego rozwoju zboża. Wapno tlenkowe nawozowe jest to idealny sposób na szybką zmianę pH gleby, na naszym polu. Zmiana pH gleby odbywa się już, w pierwszym roku zastosowania wapna i otrzymuje się do 2 lat, co oznacza, że nawożenie wapna możemy wykonywać zmiennie z innymi polami. Rotacyjny sposób rozsiewu wapna, pozwala na rozłożenie kosztów uprawy, co powoduje, że nie jesteśmy tak bardzo obciążeni.  Wapno tlenkowe nawozowe możemy stosować, na wszystkie rodzaje gleb, jednak zaleca się ich stosowanie na gleby cięższe i zlewne. Są to ziemie, których odczyn zmienia się bardzo powoli, a więc aby zmienić pH, zabieg nawożenia wapna należy wykonywać co roku.  Stosując wapno tlenkowe, musimy pamiętać o stosowaniu mały dawek, co spowodowane, jest składem wapna. 

Jeżeli chcemy pomóc, naszej glebie, a zarazem zwiększyć zbiory podczas żniw, musimy zacząć stosowanie, wapna które dobrze działa na naszą glebę. Zakup wapna, na hektar pola nie jest wcale dużym wydatkiem, jednak gdy chcemy aby nasze gospodarstwo, było opłacalne, musimy wydać więcej pieniędzy na etapie siewu, dzięki czemu będziemy mogli wyciągnąć więcej pieniędzy podczas zbiorów, co z pewnością nas zadowoli.