Pamiętaj o ekwipunku na plażę

 

Lato, plaża, słońce. Kuszą. Zachęcają. Wszystkie okoliczności sprzyjają wyjściu z domu. Trudno wtedy myśleć o czymś innym, niż kąpiel w słońcu  i wodzie. Koniecznie pamiętajcie jednak o potrzebnych rzeczach. Bez nich wyprawa nad wodę może skończyć się nieprzyjemnościami

Na plażę koniecznie z leżakiem

leżaki plażowe składaneFakt, piasek, słońce i woda kuszą, ale warto dobrze się przygotować do wyjścia. Upał może nam zaszkodzić, a słońce też czasem jest w stanie przynieść więcej problemów niż pożytku. Przykład? Nie ryzykujmy poparzenia, dlatego pamiętajmy o kremie z filtrem UV. Lepiej wrócić z plaży z mniejszą opalenizną, niż potem cierpieć. Kolejna kwestia związana z bezpieczeństwem – nakrycie głowy. Tak, tak, w końcu idziemy się opalać, więc po co nam czapka, skoro to nie zima?! A jednak, ochrona głowy przed słońcem i przegrzaniem jest szczególnie istotna. Woda do picia to kolejny ważny produkt, który powinien się znaleźć w naszej plażowej wyprawce. Co jeszcze? To, dzięki czemu będziemy się czuć komfortowo. Dla jednych koc plażowy, dla innych leżak. Okej, w wielu miejscach leżaki można wypożyczyć nawet na cały dzień, ale skoro dzisiejsze możliwości pozwalają nam kupić leżaki plażowe składane, to czemu nie. Zawsze lepiej opalać się czy czytać książkę na swoim własnym leżaku. Tym bardziej że po złożeniu zajmuje on niewiele miejsca. Oczywiście podczas zakupu warto zwrócić uwagę na to, ile waży leżak. Im mniej, tym łatwiejszy do noszenia, choć wówczas może nie grzeszyć stabilnością. Trzeba zbalansować te dwa elementy, by cieszyć się wygodnym i solidnym produktem.

Przed wyjściem na plażę można także zaopatrzyć się w jakąś przekąskę i sprawdzić, czy mamy naładowany telefon. One także mogą, choć nie muszą się przydać. Ręcznik, chyba warto pamiętać również o nim. A potem? Cóż, nic, tylko cieszyć się słońcem i wodą.