Dobrej jakości wziernik ginekologiczny

Badanie ginekologiczne dla wielu kobiet wiąże się z ogromnym stresem. Jest to czas, kiedy musimy przezwyciężyć poczucie wstydu. Nie mniej jednak jest to bardzo ważne badanie, które pozwala na profilaktykę raka szyjki macicy. Dobrej jakości wziernik ginekologiczny jest urządzeniem, które ułatwia lekarzowi przeprowadzenie takiego badania.

Jednorazowe wzierniki ginekologiczne

wziernik ginekologicznyLekarz, który chce, aby badanie które wykonuje trwało jak najkrócej dobiera odpowiedni nowoczesny sprzęt. Dobrej jakości wziernik ginekologiczny poprawia widoczność dzięki czemu maksymalnie skraca się czas badania. Jest to sprzęt przeznaczony do jednorazowego użytku, który ze względu na kontakt z potencjalnie infekcyjnym materiałem zakaźnym powinien być poddany odpowiedniej segregacji medycznej. Ponadto musi posiadać niezbędne atesty, być zapakowany sterylnie oraz występować w kilku rozmiarach. Dzięki temu można go zastosować w zależności od warunków anatomicznych kobiety. Przydatne jest również dodatkowe źródło światła LED, które umieszczone we wzierniku pozwala na jeszcze lepszą widoczność i działa średnio przez dwanaście godzin dzięki użyciu baterii. Wzierniki są pakowane pojedynczo. Na opakowaniu umieszczony jest dokładny opis produktu. Poszczególne rozmiary wzierników posiadają różne kolory dzięki czemu lekarz może sobie w łatwy i prosty sposób zorganizować stanowisko pracy. Aby jakość wzierników była doskonała posiadają gładkie wyprofilowane krawędzie.

Z pewnością dobrej jakości wzierniki ginekologiczne ułatwiają pracę ginekologom oraz sprawiają, że czas badanie zostaje ograniczony do minimum. Dzięki temu pacjentki czują się bardziej komfortowo, a lekarz wykonuje swoje czynności wyjątkowo skutecznie. Dostępne wzierniki są hipoalergiczne oraz zapakowane w sterylny sposób.