Bezpieczny dywan dla dziecka

Wyposażenie pokoju dziecięcego, to przede wszystkim praktyczne meble, które są bezpieczne dla dziecka. Maluchy najczęściej się bawią w swoim łóżeczku, na podłodze, albo na kanapie w salonie. Muszą to być miejsca, w których dziecko nie zrobi sobie krzywdy.

Z czego są zrobione dywany dziecięce? 

dywan do pokoju dziecięcegoDzieci do pewnego wieku mają tendencje do wsadzania wszystkich poznawanych przedmiotów do buzi, oraz częstego wkładania rączek do ust. W tym okresie musimy szczególnie uważać na to gdzie maluch spędza czas. Dywan do pokoju dziecięcego będzie świetnym rozwiązaniem dla dziecka w wieku od paru miesięcy do nawet dziesięciu lat. Dzieci nie powinny leżeć ani siedzieć na podłoże, która nie jest ogrzewana, dlatego dywan będzie doskonałą izolacją, a także miejscem do zabawy. Klasyczne dywany są wykonane z syntetycznego włosia, które jest łatwe w czyszczeniu i przyjemne w dotyku. Małe dziecko może go wykorzystywać jako miejsce do nauki raczkowania, siadanie, aż w końcu chodzenia. Z pewnością maluch nie zmarznie i nie zrobi sobie na nim krzywdy. Nowoczesne dywany, są wykonane z innowacyjnej pianki, która jest łatwa w utrzymaniu czystości i odpowiednio miękka. W przypadku zabrudzeń, przecieramy ją tylko wilgotną szmatką, a następnie wycieramy do sucha. Aby dywan długo wyglądał jak nowy, należy go systematycznie odkurzać. Dywany są dostępne w wielu rozmiarach, zaczynając od najmniejszych w rozmiarze siedemdziesiąt na sto centymetrów, a kończąc na dużych zajmujących niemalże powierzchnię całego pokoju.

Ceny dywanów, które możemy znaleźć w sklepach są bardzo zróżnicowane i zależą od ich wielkości, rodzaju, producenta, czy materiału z jakiego zostały wykonane. Modele dla dzieci posiadają kolorowe nadruki, z których najpopularniejsze są te imitujące drogi i skrzyżowania uliczne.