Odbiory gruzu i innych kruszyw

 

Nieraz widzimy hałdy jakiegoś kruszywa, które zalegają na pustych, rozległych terenach. To może być żwir lub gruz. Ten ostatni to rodzaj materiału sypkiego, głównie cegły, który pozostaje po różnego rodzaju rozbiórkach budynków i konstrukcji budowlanych. Do czego może być wykorzystywany gruz? Na przykład na fundamenty. Nadaje się do tego idealnie.

Czym transportować gruz?

odbiór gruzu poznańJest trwały i mocny. Przyda się na pewno. Jeśli potrzebujemy przewieźć gruz w konkretne miejsce musimy również wynająć odpowiedni środek transportu typu hds. Odbiór gruzu i jego transport musi odbyć się właśnie w ten sposób, inaczej się nie da. Cena za taką usługę transportową zależy od przejechanych kilometrów. Hds to wyspecjalizowany pojazd, który wyposażony jest w narzędzia za pomocą, których gruz załadowywany jest na przyczepę, przewożony i rozładowywany. Jeśli sytuacja jest odwrotna czyli chcemy się go pozbyć, robimy tak samo. Odbiór gruzu poznań to profesjonalna i opłacalna usługa. Nie zapłacimy dużo, a z pewnością nam się to opłaci. Co więcej, kierowca takiego samochodu dostawczego musi być wyszkolony i doświadczony. Przyjedzie po gruz w dane miejsce i za pomocą tego transportu umieści go na przyczepie auta, by potem za pomocą dwóch łap móc zwalić go na ziemię. Dla fachowca to nic trudnego, choć trzeba zachować zasady bezpieczeństwa. Tak więc gruz to nie tylko złom. Gruz i jego elementy to kruszywo.

Tak jak wspomniano to pozostałości po zburzonych budynkach mieszkalnych i nie tylko To pokruszone odłamki cegieł i konstrukcji murowanych, które zalegają na ziemi. Gruz nadaje się również do budowy i naprawy dróg. Jeśli jednak trwa rozbiórka, musimy bardzo uważać i zachować wszelkie środki ostrożności, zgodnie z zasadami bhp. Transportowany na różne sposoby, zazwyczaj za pomocą hds.