Budowanie własnego biznesu

Lenistwo potrzebą wynalazków, tak jest prawie w każdej dziedzinie życia. Jedną z nich jest mycie samochodu. Jeszcze kilkanaście lat temu prawie każdy robił to ręcznie, a myjnie były dostępne dla nielicznych. Na szczęście czasy się zmieniły i na mycie samochodu na myjni może pozwolić sobie każdy, ponieważ w każdym mieście jest ich co najmniej kilka.

Bezdotykowe mycie samochodu

budowa myjni bezdotykowejMycie auta przy pomocy wody wydobywającej się ze specjalnej sztycy pod dużym ciśnieniem to najpopularniejszy na świecie sposób. Otworzenie własnej myjni samochodowej jest dość dobrym pomysłem na własny biznes. Zwłaszcza że budowa myjni bezdotykowej nie jest aż tak kosztowna, jak się wydaje. Chcąc zbudować własną myjnię, musimy oczywiście zacząć od zakupu odpowiednio dużej działki w dobrej lokalizacji. Następnie najlepiej jest wyłożyć wszystko kostką z racji tego, że estetycznie to wygląda i skutecznie utwardza cały teren. Jeśli mamy już przygotowany teren pod myjnie pozostaje nam postawienie specjalnych, zadaszonych stanowisk do mycia samochodów, na których będzie poprowadzona kratka odprowadzająca wodę do studzienki kanalizacyjnej. Jeśli stanowiska są gotowe to czas na zainstalowanie całego systemu myjącego, czyli myjki ciśnieniowej wraz z automatem na monety umożliwiającym wybranie konkretnej z dostępnych opcji mycia. Takimi dodatkami, które nie są potrzebne, ale fajnie jak są jest między innymi rozmieniarka pieniędzy, którą możemy za nie wielkie pieniądze kupić do naszej myjni. Tak przygotowana myjnia, po uprzedniej rejestracji działalności może zacząć pełnoprawnie funkcjonować.

Koszty takiego przedsięwzięcia to około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli postawimy swoją myjnię w dobrej lokalizacji, mamy prawie stuprocentową pewność, że myjnia będzie zarabiać i pozwoli nam na uzyskanie zwroty zainwestowanej sumy.