Odzyskiwanie zdjęć z karty pamięci

Utrata cennych zdjęć to jak utrata pamiątek z podróży. Niejednokrotnie wam lub waszym znajomym zdarzało się, że zapisane zdjęcia, filmy lub muzyka zniknęły z pamięci przenośnej, prawda? Nie należy jednak godzić się ze stratą tych plików.

Przywracanie zdjęć – zrób to sam

przywracanie zdjęć z karty sdPowód tajemniczego zniknięcia danych jest trudny do ustalenia. Czasami jest to nagłe wyjęcie karty z adaptera, nie używanie opcji „bezpieczne usuwanie sprzętu” lub po prostu wada fabryczna kart. Aby zapobiegać takim niespodziankom należy wybierać karty tylko takie, o których opinie czytaliśmy i wiemy, że producent jest dużym graczem na rynku elektroniki. Załóżmy jednak, że już jest po fakcie i nasze zdjęcia zniknęły z nośnika. Przywracanie zdjęć z karty sd jest możliwe do wykonania nawet przez laika. Obecnie nie jest problemem by w sieci znaleźć specjalne oprogramowanie służące do przywracania zdjęć z karty sd lub z innych nośników danych. Wybór takiego oprogramowania pozostawiam Państwu ponieważ warto samemu poczytać opinie o programie i wybrać najlepszy dla siebie. Samo używanie tego typu programów jest banalnie proste. Wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem a reszta już zrobi się sama. Tego typu programy składają się głównie z opcji skanowania, wybierania plików do przywrócenia i samej opcji przywrócenia. Minusem jest jedynie to, że czas skanowania naszego nośnika bywa czasami bardzo długi. W przypadku kart sd o małej pojemności proces ten może trwać godzinę lub dwie ale w przypadku kart, których rozmiar przekracza 16GB ten czas znacznie się wydłuży. Po skanowaniu należy wybrać, które zdjęcia chcemy przywrócić a następnie trzeba wskazać miejsce docelowe dla naszych odzyskanych zdjęć.

Podsumowując, przywracanie zdjęć z karty sd jest czynnością bardzo prostą i nie wymaga wiedzy z zakresu informatyki. Każdy użytkownik komputera powinien sobie z takim problemem poradzić samodzielnie. Jednak jeśli czujemy, że jest to dla nas zbyt trudne to lepiej poprosić o pomoc specjalistów.