Cechy dobrego wentylatora rewersyjnego

Najlepsze rozwiązania to rozwiązania łączące w sobie cechy innych, zbliżonych do siebie produktów. Takie pomysły wykorzystuje się w wielu branżach przemysłu i produkując różnorodne urządzenia. Jednymi z nich są wentylatory, które poza prawidłową wentylacją powietrza mają być coraz bardziej oszczędne i uniwersalne.

Uniwersalność wentylatorów rewersyjnych

wentylator rewersyjnyPołączenie wentylatorów nawiewnych i wyciągowych spowodowało powstanie wentylacji rewersyjnej. Takie wentylatory mają wbudowany przełącznik do zmiany kierunku obrotów, czyli tym samym do zmiany kierunku przepływu powietrza. Mogą występować w wersji na ścianę lub kanałowej, a ich wymiary odpowiadają wymiarom takich wentylatorów. Standardowy wentylator rewersyjny jest przystosowany do pracy ciągłej w różnych warunkach. Każde urządzenie tego typu przed oddaniem go do użycia poddane zostaje różnym testom jakościowym i wytrzymałościowym, a także wyważeniu dynamicznemu. Taki wentylator znajduje zastosowanie w instalacjach wentylacyjnych, grzewczych, chłodniczych oraz osuszających. Jest on napędzany bezpośrednio przez wał silnika asynchronicznego o odpowiedniej klasie, który jest wykonany z zachowaniem wszelkich niezbędnych norm. Każdy silnik posiada dodatkowo termik bimetaliczny, który zapewnia mu długotrwałą ochronę przed przegrzaniem. Wirniki zaś wykonywane są z polipropylenu oraz aluminium. Mają one zapewnić solidną i trwałą pracę całego urządzenia oraz poprawne doprowadzanie lub odprowadzanie powietrza. Bez ich poprawnego działania reszta byłaby bezużyteczna i stanowiłaby zaledwie obudowę.

Na poprawnie działający wentylator składa się wiele czynników. O każdy z nich należy poprawnie dbać i konserwować je, aby całość zapewniała poprawną wentylację przez długi czas. Dzięki odpowiedniemu wentylatorowi, który będzie regularnie konserwowany oraz sprawdzany możemy mieć pewność prawidłowo wykonywanej pracy.