Ochrona samochodu poprzez oklejenie folią

 

Do Europy przyszła prosto z ameryki nowa moda, a mianowicie oklejanie samochodów. Pozwala to na ochronę fabrycznego lakieru. W stanach zjednoczonych ta metoda stosowana jest od wielu lat, możemy to zauważyć, chociażby na amerykańskich taksówkach. W Polsce coraz więcej osób decyduje się na oklejenie swojego auta folią.

Proces oklejania samochodu

oklejanie samochodów - cenaCała procedura nie jest skomplikowana. Tak naprawdę może ją wykonać każdy, jednak potrzeba do tego trochę wprawy, więc jeśli nie mamy w tej dziedzinie doświadczenia, warto zlecić tę czynność profesjonalnej firmie. Jeśli chodzi o oklejanie samochodów – cena nie jest wysoka, wliczając cenę foli oraz tak zwaną robociznę, całe przedsięwzięcie mieści się w granicach tysiąca złotych. Oklejanie powinniśmy zacząć od starannego odczyszczenia lakieru. Następnie możemy zacząć oklejanie kolejno każdego elementu samochodu. Zazwyczaj poleca się rozpocząć pracę od oklejenia dużych elementów takich jak maska oraz dach, przechodząc do coraz mniejszych. Żeby przykleić folię do karoserii, musimy zacząć od zdjęcia z niej warstwy ochronnej, następnie przykładamy folię na jednej krawędzi i naciągamy ją do końca elementu, jednocześnie podgrzewając. Folia pod wpływem temperatury delikatnie się rozciąga, przez co lepiej przylega do krawędzi. Powstałe pęcherzyki powietrza wyciskamy przy pomocy rakli z gumową lub filcową końcówką, tak aby nie zarysować folii.

Dzięki takiemu oklejeniu całego samochodu możemy być spokojni o lakier, ponieważ będzie on chroniony przed zarysowaniami. Jeśli folia się zniszczy, wystarczy ją zdjąć, zmyć rozpuszczalnikiem lub ciepłą wodą pozostały klej i nadal możemy cieszyć się lakierem w idealnym stanie na naszym samochodzie. Oklejanie samochodów poza ochroną może mieć również charakter reklamowy.