Regenerowanie pompy wspomagania

Poza sportowymi samochodami konstruowanymi na tory wyścigowe wszystkie samochody dopuszczone do ruchu publicznego posiadają system wspomagania kierownicy. Za jego poprawne funkcjonowanie odpowiedzialna jest pompa wspomagania wypełniona specjalnym płynem hydraulicznym który pomaga obracać kierownicą bez użycia dużej siły.

Idealne zregenerowanie pompy wspomagania w Warszawie

regeneracja pomp wspomagania warszawaProwadzę profesjonalny zakład mechaniki samochodowej w Warszawie zajmujący się kompleksową naprawą wszystkich samochodowych popularnych marek. Wielu klientów warsztatu przyjeżdża z problemem spowodowanym usterką układu wspomagana. Wtedy najczęściej wykonywaną czynnością jest regeneracja pomp wspomagania Warszawa jest bardzo dużym miastem i jest wiele zakładów oferujących tą usługę. Jak jednak powinna wyglądać prawidłowo wykonana usługa regeneracji? Regeneracja powinna odbywać się w oparciu o bardzo restrykcyjne operacje i przy zastosowaniu odpowiednich procesów. Podczas regeneracji każda pompa jest dokładnie czyszczona a wszystkie tuleje oraz łożyska są wymieniane na nowe oraz są smarowane specjalnymi smarami. Po zmontowaniu pompy musi być ona przetestowana w specjalnym testerze, którego zadaniem jest pełne symulowanie układu hydraulicznego. Dzięki temu zabiegowi mamy pewność stu procentowego sprawdzenia szczelności pompy. Dopiero gdy wszystkie te procesy zostaną wykonane poprawnie pompa, może zostać ponownie zamontowana w samochodzie klienta. Regeneracja pompy wspomagania jest czynnością, która w pełni odnawia i restauruje zużyte pompy. 

Reasumując jeśli nasz samochód sprawia problemy w trakcie prowadzenia nie musi to oznaczać kupna nowych drogich części. Często zdarza się tak, że wystarczy je tylko zregenerować co często bywa w przypadku pomp wspomagania. Czynności ten nie należy robić samemu, ponieważ po skończonej pracy nie będziemy w stanie przetestować szczelność urządzenia.