Wybieramy szafę do mieszkania lub domu

Kiedy urządzamy dom lub mieszkanie czy też remontujemy zastanawiamy się jakie meble powinniśmy wybrać: gotowe, dostępne w sklepie czy też na zamówienie. O ile te pierwsze dostępne są od razu to w przypadku tych drugich musimy trochę poczekać, ale które warto wybrać?

Szafy gotowe kontra szafy na zamówienie

szafy na wymiar rumiaJak wiadomo gotowe szafy dostępne w sklepach mają określone wymiary , bryłę oraz elementy, z których jest zbudowana. Natomiast w przypadku szaf na wymiar występuje różnorodność kształtów, dzięki czemu możemy je wkomponować w dowolnie wybrane przez nas miejsce, ale to jaką mają pełnić funkcję i co będziemy w nich przechowywać zależy tylko i wyłącznie od nas a także od tego jak zaaranżujemy jej wnętrze. Wśród szaf na wymiar wyróżnia się ich kilka rodzajów. Pierwsze z nich to szafy na wymiar pełne, które najbardziej zbliżone są bryłą do klasycznej szafy gotowej, ale wykonana jest na podany przez nas wymiar. Korpus stanowi podłoga, ścianki boczne, sufit, plecy oraz front. Ten rodzaj szafy może stać w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Szafy na wymiar Rumia ze ścianką boczną montowane są zazwyczaj w pobliżu jednej ze ścian pomieszczenia, w którym ma się znajdować szafa. Ściana ta stanowi jednocześnie jedną ze ścian bocznych. Z kolei drugi bok wykonany jest z płyty i umieszczony w odpowiedniej odległości w zależności od wielkości szafy. Kolejny rodzaj to szafa wnękowa, która najbardziej jest utożsamiana z szafami na wymiar. Dzięki niej możemy wykorzystać każdy milimetr wnętrza zajmując przestrzeń od sufitu aż do podłogi oraz pełny wymiar wnęki, czyli od ściany do ściany.

Oczywiście to my decydujemy o wszystkim, jednak z pomocą projektanta możemy stworzyć szafę idealną, która spełni nasze oczekiwania a także pomieści wszystkie nasze rzeczy. Obecnie większość z nas decyduje się na szafy na wymiar, ponieważ są one bardziej funkcjonalne niż te gotowe dostępne w sklepach.