Parking rowerowy na terenie szkoły

Dyrektorką w liceum byłam od ośmiu lat. Dobrze sprawowałam władzę i dlatego tak długo utrzymywałam swoją posadę. Sprawy uczniów zawsze były dla mnie najważniejsze a nauczyciele byli zadowoleni. Wszystko funkcjonowało poprawnie co bardzo mnie cieszyło.

Wybudowanie parkingu rowerowego dla uczniów liceum

parkingi rowerowePo wakacjach zdecydowałam się na spore zmiany na terenie szkoły. Otóż moją uwagę przykuł fakt, że dużo dzieci zaczęło przyjeżdżać do szkoły rowerami a na terenie nie było żadnego parkingu. Co prawda przed szkołą stały stojaki rowerowe, ale było ich zdecydowanie za mało. Były szkoły, które posiadały parkingi rowerowe i zdecydowałam taki utworzyć w swojej placówce. Ze znalezieniem miejsca na parking nie było problemu, ponieważ był to spory teren, który mogłam w różny sposób zagospodarować. Zdobyłam namiar na firmę, która wykonywała parkingi rowerowe i podpisałam z nią umowę współpracy. Zależało mi na dużym parkingu, który pomieściłby ponad dwieście rowerów. Firma wykonała dla mnie projekt parkingu, który od razu zaakceptowałam. W tej firmie pracowali profesjonaliści, którzy znali się na swojej pracy. Podczas apelu szkolnego poinformowałam wszystkich uczniów, że rozpoczęła się budowa parkingu rowerowego i wszyscy byli zachwyceni tą informacją. Nawet otrzymałam ogromne oklaski co sprawiło, że miałam poprawiony humor na całą resztę dnia. Parking został szybko wykonany i już pod koniec września wszystkie dzieci mogły z niego korzystać. Poszło to bardzo sprawnie.

Po jakimś czasie jeszcze więcej szkół decydowało się na takie rozwiązanie. W mieście było mnóstwo ścieżek rowerowych, które zachęcały do jazdy rowerem. Było bezpiecznie a ścieżki prowadziły bezpośrednio do każdej ze szkół w mieście. Było to ogromne udogodnienie dla uczniów.