Pierwszy kocyk dla niemowlaka

Przyjemne, miękkie materiały, jakimi przykrywamy, albo otulamy naszego maluszka są przez niego bardzo lubiane, ponieważ małe dzieci lubią mieć ciepło i ciasno. Poza kocykiem jego rolę może pełnić rożek, becik, pieluszka flanelowa, albo otulacz uszyty z miękkiego materiału.

Miękki kocyk minky dla niemowlaka

kocyki dla niemowląt minkyCiasno owinięty bobas ma znacznie ograniczone ruchy i łatwiej jest nam go wziąć na ręce, karmić, albo nawet usypiać. Maluch w takim kokonie jest bezpieczny i spokojny, dlatego rodzice często stosują tą metodę już od pierwszych dni życia małego człowieka. Malucha możemy owijać w kocyk, chustę, pieluszkę, lub otulacz. Kocyki dla niemowląt minky są to bardzo delikatne i miękkie tkaniny, które dzieci uwielbiają. Jest on dwustronny, z jednej ma delikatną, przewiewną bawełnę wysokiej jakości, a z drugiej mięciutki plusz minky z małymi zgrubieniami, które maluszki lubią ściskać i głaskać. Taki kocyk rozwija doznania sensoryczne małego dziecka i sprawia mu dużą przyjemność. Dostępne są aż trzy rodzaje tychże kocyków, bez wypełnienia na lato, z wypełnieniem jedno centymetrowym na wiosnę i jesień, oraz na zimę z wypełnieniem antyalergicznym o wysokości dwóch centymetrów. Jeżeli na polu jest cieplej, to dziecko przykrywamy stroną bawełnianą, która zapewni właściwą cyrkulację powietrza, a kiedy robi się chłodniej, to zmieniamy go na drugą, pluszową stronę, która doskonale grzeje naszego maluszka. Kocyk jest bardzo praktyczny i może służyć jako rożek, albo mata do zabawy dla starszego dziecka.

Kocyk minky dostaniemy w najmniejszym rozmiarze siedemdziesiąt pięć na siedemdziesiąt pięć centymetrów dla noworodków, oraz  w większym sto dwadzieścia na sto czterdzieści centymetrów dla starszego dziecka, które będzie się rozkopywać i wiercić w trakcie snu.