Fotografia w Warszawie

Pojęcie fotografii biznesowej nie jest jeszcze w Polsce rozpowszechnione. Fotografia biznesowa lub też korporacyjna kojarzy się głównie z oficjalnymi zdjęciami, które zamieszczane są na firmowej stronie internetowej w ramach prezentacji pracowników firmy. Fotografia biznesowa rzadziej kojarzy się ze zdjęciami zamieszczanymi w CV.

Studio fotografii biznesowej

fotograf biznesowy z WarszawyFotografia biznesowa do niedawna była wykonywana na potrzeby gazet, głównie czasopism biznesowych. Przedsiębiorca lub prezes firmy, który udzielał wywiadu dla czasopisma biznesowego brał udział w specjalistycznej sesji zdjęciowej. Z czasem pojawiło się pojęcie fotografii biznesowej. W obecnych czasach coraz większą wagę przywiązujemy do wyglądu zewnętrznego. Fotografia biznesowa jest tez związana z profesjonalnymi zdjęciami wykonywanymi na potrzeby CV lub portali rekrutacyjnych. Internet zrewolucjonizował także podejście do rekrutacji. Specjaliści do sprawa rekrutacji coraz częściej poszukują kandydatów do pracy na portalach społecznościowych. Kierownicy lub specjaliści wysokiego szczebla na portalach branżowych zamieszczają swoje elektroniczne CV. Do swojego CV w wersji elektronicznej dodają profesjonalne zdjęcia pochodzące z biznesowej sesji zdjęciowej. Najwięcej specjalistów z dziedziny fotografii biznesowej jest w Warszawie. Fotograf biznesowy z Warszawy za profesjonalną sesję zdjęciową bierze od 300 do nawet 1000 złotych. 

Kierownicy wysokiego szczebla chętnie płacą duże pieniądze za sesje fotografii biznesowej. Fotografia biznesowa ma na celu promocję osoby portretowanej, ma pokazać że osoba portretowana jest profesjonalistą oddanym swojej pracy. Profesjonalna sesja fotografii biznesowej trwa minimum dwie do trzech godzin. Sesje odbywają się najczęściej w studiu fotograficznym.