Filtry wykorzystywane w lakierniach

Lakiernictwo przemysłowe ma swoje specjalne potrzeby – zwłaszcza w zakresie oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń. To samo dotyczy serwisów blacharsko-lakierniczych oraz firm o profilu produkcyjnym. Możliwe jest nawet zastosowanie filtrów na życzenie klientów indywidualnych np. w gospodarstwie domowym.

Filtry podłogowe i sufitowe w lakierniach

filtry do kabin lakierniczychJeśli chodzi o lakiernie, to w ofertach producentów znajdują się zarówno filtry standardowe jak i niestandardowe. Dość często do kabin lakierniczych wybierane są filtry kartonowe. Wszelkiego rodzaju maty filtracyjne także dobrze sprawdzają się w lakierniach. Mogą to być maty wstępne, wzmacniane siatką poliestrową. Równie dobrze zastosować można maty sufitowe czyli stropowe, ścienne, podłogowe albo nawet węglowe. Wszystko zależy od tego, jakie są potrzeby klienta. Mata może zostać dostarczona w specjalnych belach albo sprzedawane są formatki cięte na wymiar. Tego typu filtry do kabin lakierniczych sprawdzają się doskonale. Do wstępnego oczyszczania powietrza w kabinach lakierniczych można wykorzystać np. filtr podłogowy. Zazwyczaj takie maty wykonywane są z włókna szklanego. Oczywiście filtry w tej postaci wykorzystywane są też w wielu innych branżach – nie tylko w lakierniach. Można je spotkać w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją okien i mebli, w branży metalowej i wielu innych. Włóknina posiada taką strukturę, że naprawdę doskonale radzi sobie z przeróżnymi zanieczyszczeniami.

Filtr jest wydajny, a wykonuje się go na ramie metalowej, plastikowej lub kartonowej. Z kolei filtry sufitowe w lakierniach służą już do dokładnej filtracji powietrza. Wykonuje się je ze specjalnego włókna poliestrowego. Dodatkiem jest pleciona siatka, która ma za zadanie wzmocnić całą włókninę, a także jej zabezpieczenia i pozostałe elementy.