Obroża dla psa z zawieszką i grawerem

W naszym domu pojawiło się ostatnio mnóstwo radości, kupiliśmy bowiem małego, rasowego szczeniaka. Pies wywrócił nasz świat do góry nogami, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu, dodając do naszej codzienności nieco więcej obowiązków. Pies na razie większość czasu spędza w domu, ale z racji tego, że mamy własny ogród, ja podrośnie będzie mógł w nim przebywać.

Po co kupować psu identyfikator

identyfikator dla psa z graweremPsy dają w każdym domu mnóstwo radości oraz nieco więcej odpowiedzialności i obowiązków. Właśnie kupiliśmy niedawno szczeniaka i możemy doświadczać sporo pozytywnych emocji. Szczeniak przebywa na ten moment praktycznie cały czas w domu, jednak za jakiś czas będzie mógł przebywać bez żadnego nadzoru w ogrodzie. Mamy oczywiście ogrodzenia wokół domu, jednak sąsiadom zdarza się tak, że psu jakoś udaje się wybiec poza teren domu. Aby mieć pewność, że w razie czego szybko psa znajdziemy, zakupiliśmy identyfikator dla psa z grawerem, umieszczając na nim jego imię, nazwisko właściciela i numer telefonu do mojego męża. Kiedy wybieraliśmy obroże, byłam zachwycona, jakie piękne wzory są dostępne w sklepach. Identyfikator wygląda w ten sposób, że jest to delikatna obroża za zawieszką, na której wyryty jest zawsze grawer. Zawieszki te przyjmują różne kształty, od zwykłych kół lub kwadratów, po serca, psie łapki i tak dalej. My naszemu szczeniakowi wybraliśmy niebieską obroże z zawieszką w kształcie kości. O grawer mogliśmy poprosić od razu przy zakupie.

Każdy pies powinien mieć własny identyfikator na szyi. Nie zawsze bowiem jesteśmy w stanie takie zwierzę dopilnować. Warto więc mieć pewność, że każdy, kto znajdzie psa, będzie znał też jego imię, nazwisko właściciela oraz, co najważniejsze, będzie miał podane dane nasze do kontaktu. Takie obróżki w dodatku są naprawdę bardzo ładne.