Odkrytych basenów w miastach nigdy za wiele

Latem chętnie korzystamy z basenów i kąpielisk wodnych. Jednak basenów otwartych w wielu miastach ciągle jest za mało. Wynika to z tego, że powstaje mnóstwo aquaparków i zamkniętych basenów. Otwarte baseny można używać tylko wówczas, kiedy na dworze panuje piękna pogoda. Jeśli będzie chłodno albo deszczowo to raczej trudno kąpać się na otwartym basenie.

Budową otwartych basenów zajmują się profesjonalne firmy

baseny otwarte budowaWbrew pozorom, wybudowanie miejskiego kąpieliska w formie otwartej nie jest wcale takie proste. Najpierw musi być taka wola ze strony właściwego urzędu administracyjnego. Kolejnym krokiem jest zagospodarowanie odpowiedniego terenu co się często wiąże z zakupieniem działki pod budowę. Następnie w drodze przetargu trzeba wyłonić firmę, dla której baseny otwarte budowa to chleb powszedni. Przetarg może się ciągnąć miesiącami. Wybudowanie w mieście otwartego kąpieliska jest więc inwestycją na kilka lat. Tylko, że miasta niechętnie decydują się na taką zmianę w miejskiej rozrywce. Niestety, ale baseny otwarte są mniej korzystne aniżeli całoroczne kryte kąpieliska. Dlatego o wiele częściej stosowaną koncepcją jest budowanie aquaparku z przestrzenią odkrytą. Można wtedy korzystać z kąpieliska przez cały rok, a w razie pięknej pogody skorzystać z przestrzeni na świeżym powietrzu. Na pewno w wielu miastach jest jeszcze miejsce na otwarty basen do użytku publicznego. Na pewno też wielu mieszkańców chciałoby skorzystać z takiego kąpieliska pod chmurką.

Baseny odkryte mają wiele zalet, ale nie można z nich korzystać przez cały rok. Są one doskonałą alternatywą dla zamkniętych kąpielisk, szczególnie w okresie letnim. Wybudowanie basenu to dosyć skomplikowane procedury, ale na pewno przeprowadzić taką inwestycję. W wielu miastach ciągle brakuje otwartych kąpielisk.