Czym charakteryzuje się druk UV?

W dzisiejszych czasach prężnie rozwijająca się technologia gwarantuje nam coraz lepszą jakość różnorodnych urządzeń, a także usług. Do sfery tej zaliczają się także nowoczesne sposoby, w jakich dziś jest nanoszony druk na poszczególne materiały.

Doskonała jakość druku UV

drukowanie uv gdyniaNa początku warto wytłumaczyć na czym tak naprawdę polega drukowanie UV. Jest to forma druku charakteryzująca się niezwykle dużą odpornością na warunki zewnętrzne, jak ścieranie, warunki atmosferyczne, czy promieniowanie UV. Każdy billboard, który dzisiaj mijamy w drodze do pracy, każda tabliczka reklamowa, czy jakikolwiek nadruk naniesiony na nietypowy materiał, jest właśnie nadrukowywany w ten sposób. Drukowanie uv gdynia to technologia umożliwiająca nadruk na praktycznie każdym podłożu. Nie tylko na tych sztywnych, jak pleksi, szkło, PCV, drewno czy blacha, ale także na bardziej elastycznych materiałach, czyli: papier, folia, sztuczne skóry, wykładziny, płótno itd. Nadruk nanoszony jest na bezbarwną powierzchnię wraz z tzw. białym poddrukiem, który sprawia, że późniejsze nałożone kolory są bardziej nasycone, a także cały obraz posiada lepszy kontrast. Jedną z głównych zalet takiej formy druku jest jej znacznie większa wytrzymałość od wydruków, jakie otrzymamy z tradycyjnej drukarki bądź też plotera. Nie trzeba także przygotowywać specjalnej formy drukowej, co nie tylko znacznie przyspiesza proces realizacji zamówienia, ale także wiąże się z niższą ceną za zlecenie. 

Ostatnią istotną kwestią związaną z drukowaniem UV jest jej plastyczność i uniwersalność. Dzięki temu, że cały proces odbywa się cyfrowo, możemy dowolnie manipulować kolorami nadrukowywanego obrazu. Cyfrowy proces pozwala także na odtworzenie w późniejszym czasie raz wykonanego wydruku dokładnie w identyczny sposób, jak za pierwszym razem.